| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema foarte grava, de care nu pot sa scap in nicio zihappy
Deci, parintii mei au divortat nu de mult, nu din cauza certurilor ci din cauza problemelor care le facea tatal meu, in orice caz nu contezahappy. Eu spuneam ca nu m. a afectat foarte tare, dar m. a afectat enorm, chiar daca intr. un fel voiam sa nu mai stau in casa cu acel om pe care eu il numeam "tata". Ne.am mutat deoarece ne. a dat afara din casasad, orticum trebuia sa ne mutam dar pana sa gasim chirie, el s. a dus la judecator si a scos ceva ordin, de evacuare, ceva in genu. De cand au divortat tatal meu parca se poarta mai bine cu mine, si nu mia striga la mine cum facea inainte, dar de cand au divortat am un sentiment ca surori si mamei mele li se va intampla ceva, noaptea inainte sa adorm ma gandesc ce se va intampla urmatoarea zi si ma gandesc ca ii se va intampla ceva mamei mele si surori mele cu care stau acum. Mama mea are un iubit, de care nu pot sa spun ca. l iubesc pot sa spun ca uneori este foarte enervant, iar uneori este foarte de treaba.
Sora mea cu mama mea se tot cearta, nu stiu ce sa le fac, pentru ca nu le mai suport

Va rog ajutati.ma!
Multumesc Anticipat TPU!

Răspuns Câştigător
| just4you_5083 a răspuns:

Poate ca mama ta se simte mai bine cu el desi el nu v-ar arata simpatia. Cred ca cea mai buna optiune e sa stati de vorba mai des cu mama voastra si sa ii ziceti sa vorbesaca cu dansul si sa rezolvati chestia cu urmaritul, sincer nici mie nu mi-ar place ca cineva sa ma urmaresaca. De obicei copiii dupa divortul parintilor vad totul cu alti ochi cum ai zis si tu ca tatal tau este mai bun dar poate ca ai zis asa pentru ca nu il suporti pe iubitul cel nou al mamei tale.Iar sora ta ar trebui sa o inteleaga si ea pe mama ta ca a trecut prin divort si poate nu i-a fost usor. Sper sa iti fi fost de folos cumva.: )