| Izabella97777 a întrebat:

am o problema si vreau un sfat.Azi e ziua fostului meu prieten, de care m-am despartit la inceputul lunii acesteia pentru ca asa a vrut el...din cauza ca nu poate sa nu se dea si la alte fete, desi eu cred ca s-ar fi plictisit de mine.in fineoh go on azi l-am sunat, l-am intrebat ce face mi-a spus ca dormea si eu i-am urat la multi ani mi-a spus ca e ft dragut din partea mea si mi-am cerut scuze ca l-am trezit si mi-a spus ca nu e nicio problema si de aici am deschis(el in special)diferite subiecte{nu mai vorbisem la telefon din ziua in care ne-am despartit decat pe mess} era ca si cum ii era dor sa vorbeasca cu mine, adica dupa ce terminam un subiect incepea altul doar ca sa avem ce vorbi...am ajuns la ceva la scurt timp dupa ce i-am urat la multi ani si anume m-a intrebat daca sunt cu un prieten de-al lui(el mai avea obiceiul sa minta doar ca sa afle adevarul)eu i-am spus ca nu doar mi-a cerut prietenia dar nu am acceptat si el mi-a spus ca asa se auzea dar nu de la cel baiat si dupa aceea in timp ce vorbeam incerca(cred)sa ma faca geloasa, deoarece imi spunea ca a visat ca era inconjurat de fete bune, ca are el o profa in liceu super buna(cum zice el)si din cand in cand zicea si de mine dar eu incepeam sa rad si nu-i mai ziceam nimic. La un moment dat mi-a spus ce,,vrajeli"baga el unei fete, iar eu i-am spus ca nu m-a prins in plasa cu astea niciodata aunci mi-a spus ca de fiecare data cand ne certam si-mi baga ceva gen,, sunt o jigodie ordinara",, nu te merit" si astea erau la vrajeala. Am vorbit in jur de o ora jumate in care chiar m-a facut sa rad, am facut glume, si mai deschidea subiectul si despre relatia noastra pe care-l inchidem eu spunand ca vreau sa traiesc prezentul. Recunosc ca in fata lui nu i-am aratat ca inca mai tin la el de la despartire pana acum, nu m-am aratat afectata nici atunci cand ne-am despartit si acum dupa aceasta convorbire ma intreb eu: oare mi-a spus ca vorbele acelea erau vrajeli, vroia sa ma faca geloasa doar ca sa vada intar-adevar daca ii duc lipsa? sau daca nu macar sa sufar putin pentru el?
funda...kiss va rog fiti sinceri.ce credeti poate sunteti si voi in situatia mea.cum procedati daca da? >multumesc:d<
Ps: la sfarsit i-am spus ceva gen ca nu-mi amintesc sa fi fost impreuna(era o gluma)asa ca n-am de unde sa-l mai stiu(imi spusese el ceva despre aspectul lui fizic)si i-am spus ca nu il stiu pentru ca asta e prima data cand vb cu el(tot in gluma)dar el mi-a zis ca da prima si ultima oara...atunci n-am mai zis nimic si m-a intrebat geva gen,, asa-i?" si i-am spus ca poate.cand am terminat orice subiect nu stiam care cum sa zica primul ca inchide, a asteptat sa zic eu dar l-am lasat pe el, deoarece stiam ca trebuia sa se pregateasca sa plece in oras.

Răspuns Câştigător
| dulcykaLy a răspuns:

Parerea mea e ca el o ia mai mult in gluma relatia voastra si ce a fost intre voi. Tu ai pus suflet si poate el nu sad. Incearca sa il uiti pentru ca e mai bine pentru tine si sper sa nu gresesc cand dau sfatul asta. Din cuvintele lui nu prea arata ca ar tine la tine si pare genu mai fustangiu. Nu mi se par potrivite acele cuvinte pe care ti le-a spus despre visele lui si despre fete mai ales ca ati fost impreuna. E cam de prost gust!

| Izabella97777 explică (pentru dulcykaLy):

Asa este! multumesc de sfat.
:*

4 răspunsuri:
| simiy a răspuns:

Din ce ai sris tu se vede clar ca nu tine la tine, probabil ca tu tii la el daca iti lipseste dar nu are rost sa pierzi vremea cu astfel de tipi.

| Bloom100 a răspuns:

Hmm nu stiu daca era sa fii tinut enorm la tine se tinea el dupa tine. El te suna.Pur si simplu parerea mea incearca sa mentina o poarta deschisa spre tine. adica sa zicem ca la un moment dat ramane fara fete bune in jurul lui, se gandeste aaa stai hai sa o sun pe fosta.Intelegi? un baiat care nu te cauta des si nu insista el nu are rost sa-ti bati capul cu el.

| Izabella97777 explică (pentru Bloom100):

De la despartire nu am mai vorbit la telefon, nu ne-am mai trimis mesaje, dar in schimb el de fiecare data cand intra pe mess ma intreba de vorba.si azi fiind ziua lui am ales sa-l sun(recunosc mi-era si putin dor sa-l aud, cred ca si lui)multumesc pentru sfatlove struck