| Chocolateangeeeel a întrebat:

Am si eu o problema.Am 18 ani si am avut o relatie de 2 ani si el a fost primul pentru mine dar s-a terminat, asta nu mai este o problema asa mare.Acum,dupa un an si 4 luni de la despartire, in sfarsit am gasit un baiat care sa merite sa il iubesc.Suntem de 2 luni impreuna si mereu cand ne sarutam sau stam amandoi ma excit foarte tare, pentru ca nu am mai facut dragoste de peste un an.Nu stiu ce sa fac,nu sunt dispusa sa se intample asta acum, dar nu stiu cat o sa ma pot abtine daca vom fi vreodata singuri.Va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te poți controla și gândește de două ori pentru a nu mai suferi încă o dată!
Nu trebuie să fi prada bărbaților, mai te vezi cu el câteva luni și apoi vezi dacă este sau nu un bărbat de caracter.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| foxsilver a răspuns:

Se stie faptul ca femeile sunt cerebrale, dar dupa cum vezi, uneori organismul se comporta independent de gandurile noastre- natura isi spune cuvantul; si totusi el poate fi educat.
In consecinta, incearca sa eviti inca putin timp momentele in care exista posibilitatea sa ramaneti singuri, asta pana cand vei fi sigura ca vrei sa te abandonezi fara teama in bratele acelui baiat.

| mimiwewem a răspuns:

Dacă simți să o faci, fă-o!

| anonimg a răspuns:

Cine se joaca cu ispita ii va cadea sigur in plasa. Iti faci prieten numai daca ai de gand sa te casatoresti cu el.
Principiile biblice ale prieteniei ar scuti pe multi de necazuri.

| Elena00100 a răspuns:

Stai mai mult cu el si vezi daca chiar te merita cu adevarat pentru ca la inceput toata lumea zice ca "ma merita" mai asteapta putin sa vezi daca este real ceeea ce-ti zice ca simte pentru tine... Parerea mea. happy

| Arestide a răspuns:

Ce te retine? Pur si simplu lasa-te purtata de val, e ceva normal, atata timp cat tu il vrei si el te vrea.Eu zic sa o faci atunci cand vrei si sa nu te abtii... avand in vedere ca ai un an de cand nu ai mai facut-o ar fi cazul sa mai scapi si tu de stres, sa te simti si tu mai relaxata, asa poti sa schimbi si relatia in mai bine decat e.