| portocala3pink a întrebat:

Buna TPU as vrea sa vorbesc cu cineva dar nu prea am incredere in nimeni asa ca m-am gandit ca voi sunteti potriviti.acum 19 ani mama mea a avut o relatie cu un tip si m-au conceput pe mine in urma cu ceva timp am aflat de el cine e si ca are si doua fete dintre care una a murit la doar 13 ani iar acum mai are decat o fata care ar fi sora mea vitrega. am gasit-o pe un site de socializare si nu stiu daca ar trebui sa ii spun ca ea e sora mea vitrega sau daca ar fi sa o fac v-as ruga sa imi spuneti sau sa imi dati un sfat cum sa o fac va rog mult este foarte important pentru mine sa aflu si sfaturile sau parerile voastre. multumesc mult

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In general, "oficialii" nu doresc sa aiba legaturi cu cei "din flori"--- isi vad amenintat statutul!
Cum nu stii care-i va fi reactia, ia-o cu incetul --- intai afla daca resimte pierderea surorii ei, daca si-ar mai dori o sora sau un frate, daca se simte bine in postura de unic copil al parintilor sai, daca cunoaste cate ceva din trecutul tatalui ei etc.
Daca toate "semnele" sunt pozitive, spune-i ca esti fratele ei, dar numai face to face.

| DNSK a răspuns:

cum ar fi sa vina un baiat la tine si sa-ti zica ca e fratele tau geaman? l-ai face prost, nu? ce-o sa zica fatuca aia cand a-i sari pe ea si i-ai spune ca esti sora-sa?

| ElenaSA a răspuns:

Da,poti sa dai viata peste cap altei persoane.Dar esti sigura ca persoana in cauza este tatal tau? Poti lega o prietenie cu persoana in cauza, poate cu timpul va afla despre tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mama ta ce spune? e sigura ca esti fiul lui? cateodata nici mamele nu stiu sigur, si ca sa scape dau un nume cel mai probabil posibil.si nu e chiar simplu pentru un om sa stie ca, mai are un copil chiar daca nu crede 100% ca e al lui.nu elimina totusi o probabilitate oarecare. testul de paternitate, dovedeste, dar asta e scump.si la vremurile astea!

Răspuns utilizator avertizat
| FlorinPx a răspuns:

Buna.Pai in primul rand imprietenestete cu ea, Iesiti pe afara si vei gasi tu momentul acela sa ii zici dar mai pe ocolite.(Tiar place sa ai o sora bla bla bla)Si vezi cum reactioneaza.BAFTA!
Funda?

| CM_CM_1988 a răspuns:

De ce ai vrea sa ii spui ca e sora ta? M-am pus in situatia ta si mi se pare cam ciudat... daca nu ai stiut 19 ani de ea, poti trai in continuare astfel.

Gandeste-te cat de socant ar fi pentru ea, sa se trezeasca intr-o zi cu un frate despre care nu stie nimic.
Daca vrei sa o cunosti mai bine ai putea sa o abordezi o data, sa afli mai multe despre ea. Dar parerea mea este sa nu ii spui... o sa i se dea toata viata peste cap. Incearca sa vorbesti si cu mama ta despre asta.

| alexantohi a răspuns:

Baa...Nu mai inteleg.Tu ii vi sora sau frate? Eu zic sora..Astia care au raspuns, 2 au zis frate, 2 au zis sora..Cititi baa mai bine si voi!

| portocala3pink explică (pentru alexantohi):

Sora laughing

Răspuns utilizator avertizat