| Tiger7777 a întrebat:

Buna TPU cred ca am o problema uriasa. In dimineata asta m-am certat ingrozitor de urat cu mama mea (Pe care o urasc din toata inima de un timp, dar am nevoie de ea), ea si-a luat buletinul, cheia de la casa si cardul de credit si a plecat urland pe scari in jos... A zis ca nu mai vine niciodata, m-a scuipat, a aruncat cu batatorul de snitele dupa mine... Mentionez ca am 15 ani aproape, tatal meu e mort de cand eu aveam 7 ani, n-am telefon doar PC deci nu o pot suna, eu nici macar nu o mai iubesc, ba din potriva o urasc, dar mai am nevoie de ea pana fac 18 ani si merg le facultate. Ce se va intampla? Se va mai intoarce? Vreau ajutor, va rog chiar e serios.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca da. Numai o mama degenerata sau cu retard mental poate sa-si lase copilul singur. Uneori nici alea ca au instinct animalic ce le spune ca trebuie sa-si hraneasca puiul. O sa se racoreasca si se va intoarce. Am vazut asta din faptul ca stii sa scrii corect, ceea ce demonstreaza ca ai primit o educatie buna si mama ta nu-i o femeie proasta. Te rog eu sa incerci s-o iubesti cu bune si rele. Va veni o vreme cand vei plange cum plang eu dupa bunica mea.

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa-ti urasti mama (care ti-a dat) viata este o dovada de "inteligenta" suprema. Eu faceam invers: te aruncam pe tine pe scari si nu mai stateai in casa. Ce rau a putut sa-ti faca? Te-a trimis la "produs"? Te-a taiat? Te-a dat cu capul de pereti? Sau faptul ca nu-ti face mofturile? Eu ma fost batut crunt de bunica mea si n-am urat-o. La varsta maturitatii am fost constient ca daca nu ma batea nu s-alegea nimic de capul meu. La 11 ani am ramas cu vaca, gaini, gaste si porci, singur. Am ajutat vaca sa fete ca i-a venit sorocul mai repede si capul vitelului era sucit. La 9 ani am mers singur cu trenul de la Severin la Hunedoara si am schimbat trenul in 3 gari. Am trait invatand ca viata nu este numai lapte si miere. Eu zic sa-i pupi mana si sa-ti ceri iertare cat mai ai o mama. Mama mea are peste 80 de ani si ma gandesc cu groaza la ziua in care va muri. Ai fost prea razgaiat/a ( pe masura posibilitatilor dansei) si de aia faci asa.

| Tiger7777 explică (pentru Salontanul):

Se va mai intoarce?

| Tiger7777 explică (pentru Salontanul):

Iti multumesc din tot sufletul pentru timpul acordat si pentru ajutor. Multa sanatate si mai tinem legatura!

| Salontanul a răspuns (pentru Tiger7777):

Sa fii sanatos! Iti multumesc si eu pentru apreciere!

| Salontanul a răspuns (pentru Tiger7777):

Eu cred ca da. Numai o mama degenerata sau cu retard mental poate sa-si lase copilul singur. Uneori nici alea ca au instinct animalic ce le spune ca trebuie sa-si hraneasca puiul. O sa se racoreasca si se va intoarce. Am vazut asta din faptul ca stii sa scrii corect, ceea ce demonstreaza ca ai primit o educatie buna si mama ta nu-i o femeie proasta. Te rog eu sa incerci s-o iubesti cu bune si rele. Va veni o vreme cand vei plange cum plang eu dupa bunica mea.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai și tu ce ai făcut de ai ajuns in starea sa te scuipe și sa te lovească? O mama nu face așa ceva, nu îmi imaginez cum ar putea sa plece și sa nu ii mai pese de copilul ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si in facultate cine te tine? Ar trebui sa fii recunoscator ca te-a crescut pana la varsta asta.winking

| lilith16 a răspuns:

Se va întoarce, asa făcea si mama mea si mereu se intorcea, probabil ca s-a dus la serviciu sau la vreo prietena sa îşi verse amarul, linisteste-te va fi bine

| Tiger7777 explică (pentru lilith16):

Da, dar acum este cu mult mai grav, a fost un scandal imens

| georgeenglezu2016 a răspuns:

E nervoasa pe moment dar intr-o saptamana se va intoarce cel mult acum depinde ce inima are sa uite de baiatul ei nu cred ca ar putea sa faca una ca asta

| Teooooo88 a răspuns:

Si eu cu mama avem probleme si certurile se desfasoara cu țipete, urlete, dintre care majoritatea sunt ale ei. Ce imi spune de fiecare data daca tip la ea? "Ai grija la ton, cred ca nu stii in fata cui stai". Ideea e ca orice se intampla, se intoarce. E doar un moment. Au fost nervii si probabil faptul ca a plecat a fost ca sa se liniștească si sa găsească o solutie. Dar se intoarce ca nu isi lasa copilul singur asa...
Si faptul ca o urasti, poate pe moment, dar nu poti spune ca nu o mai iubesti pentru ca deja e exagerat. E mult prea mult sa spui asta. Gandeste te mai bine si incearca sa discuti cu ea. Si mai lasa de la tine. Intelege ca poate nici ei nu ii este bine. Vorbeste cu ea si păstrați legatura mama-copil pentru ca o sa regreti mai târziu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Teooooo88):

Nu e mult prea mult. Chiar nu va inteleg pe unii cu prostiile astea. O mare parte dintre oameni nu sunt facuti sa fie parinti. Si nici nu se straduiesc sa invete. Pai aia nu merita nici o canuta cu apa sa le duci. De ce sa iti strici viata pentru ca un dement sau doi se cheama ca iti sunt parinti? Bine, eu ma inteleg ok cu ai mei, nu am nimic major sa le reprosez apropos de cum m-au crescut, dar vad destule cazuri in jur in care copiii chiar sunt indreptatiti sa le frece una peste bot parintilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dupa cum a pus el problema, nu prea cred ca maica-sa e de vina.

| Emiilea a răspuns:

Stai linistita! Se va intoarce. Esti copilul ei si te iubeste enorm si o doare ca sunteti certate. Cand se va intoarce vorbeste cu ea si incearca sa o intelegi, cereti scuze ( chiar daca nu e vina ta) si spune-i ca o iubesti ( chiar daca nu e asa) doar asa va veti putea impaca.
Succes!

| Pisicapisica a răspuns:

Cred că se va întoarce, dar, nu te comporta urât cu ea, ea e cea care ți-a dat viață, dacă ea n-ar fi fost, nici tu n-ai fii fost...deci,dacă se întoarce, să-ți ceri scuzehappy