| AndreiAndutzu a întrebat:

Eu sunt impreuna cu o fata din ferbruarie cu o fata. Ea este in Grecia si ma voi intalni pentru prima data cu ea luna viitoare. Aveti idee cum pot proceda la prima intalnire fiindca personal nu o cunosc? P.S. am mai avut relatii inainte insa cu ea e ceva mai special! Ar trebui sai cumpar ceva? CEL MAI BUN RASPUNS PRIMESTE FUNDA!

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Ofera-i o floare pentru inceput.Pe parcurs vei mai vedea.Acum important este sa va cunoasteti in adevaratul sens al cuvantului.Chiar daca va stiti de cand erati la gradinita timpul, distanta ...Acum poate fi cu totul o alta persoana.Inelul i-l vei darui atunci cand si daca vei considera ca relatia voastra are un viitor.Nu incerca s-o cumperi, s-ar putea sa se simta jignita.

| AndreiAndutzu explică (pentru pisoias):

Ai mare dreptate... mare dreptate!

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Nu o cunosti personal dar tot o cunosti. Stiu ca gestul conteaza dar nu ii oferi un simplu cadou. Da-i ceva special, ceva care sa arate cat de bine o cunosti. Daca ii plac cartile, da-i o carte de un scriitor preferat, daca ii place un anumit gen de muzica, ofera-i un Cd al unei trupe tari. Daca eu as veni din Grecia luna viitoare si m-as intalni cu un baiat, mi-ar placea ca el sa ma duca intr-un loc frumos, nu o cafenea sau un restaurant si sa nu fie prea emotionat pentru ca intreaga intalnire ar deveni ciudata tare. Daca ei ii plac bijuteriile, ii poti da un inel sau o bratara si, daca poti, o initiala dar nu a ei pentru ci a ta pentru ca asa ii arati ca iti place de ea si ai vrea sa ii fi mai aproape chiar si printr-o simpla initiala. Daca nu iti place ideea, ofera-i ceva de plus dar nu urs. Un catel, o pisica sa animalul ei preferat.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Cred că cel mai bine e să fii tu însuţi. Dar mai important cred că e faptul că te poţi întâlni cu ea în realitate, deoarece doar astfel îţi poţi da seama în realitate ce fel de persoană este ea în viaţa reală, nu pe net.

| AndreiAndutzu explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Ms Mult uite mai bine spus eu o cunosc de cand ea era mica mica la gradinita si era si inca este o fata super dar ghinionul a facut sa plece in Grecia... Ar trebui sai aduc o floare un inel happy nu stiu ce sa fac da-mi o idee!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru AndreiAndutzu):

Depinde de cât de apropiaţi vă simţiţi. Dacă vă consideraţi buni prieteni poate că o floare ar fi potrivit, însă un inel ar fi puţin peste. Dar asta încearcă tu să discerni. Acţioanează aşa ca ambii să vă simţiţi liberi fără a vă emoţiona fără rost. În ce priveşte faptul că o cunoşti de la grădiniţă, asta-i bine, dar ţine cont de faptul că atunci ea era un copil, acum probabil e o persoană. Aceste două lucruri pot fi foarte deosebite.