| euAdelina a întrebat:

In urma cu cateva luni am cunoscut un baiat, mie imi place foarte mult de el, si as avea motive sa cred ca si el ma place, dar nu imi scrie, daca ii scriu eu imi raspunde si vorbim foarte mult dar daca nu ii scriu eu, el nu imi scrie. Eu m-am gandit sa ii spun ce simt pentru el si sa ii spun ca as vrea sa vorbim mai des ca sa ne cunoastem mai bine (nu neaparat sa intram intr-o relatie), ar fi gresit?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa nu faci asta, in schimb sa-i spui ca te deranjeaza ca doar tu ii scrii prima. Daca incepe sa-ti scrie si el primul, atunci inseamna ca ii pasa de tine si e posibil sa te placa. Oricum, eu nu inteleg de ce graba asta. Mai bine il chemi sa iesiti si vezi si cum se poarta.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Absolut deloc. Decat sa regreti dupa ca n-ai facut-o, mai bine incearca. In cel mai rau te va refuza, dar vei stii ca nu mai merita sa iti bati capul si poti trece mai departe. Asadar, fa-o!

| munteanuionvictor a răspuns:

E bine sa-i spui ce simti pentru el. Eu cred ca te place, dar e cam timid.

| IJustDeath a răspuns:

Nu, nu este greșit sa îți exprimi sentimentele pentru o persoana, nu ai ce regreta, sunt sigura ca dacă vorbește cu tine te place fără vreo îndoială, spune-i și te asigur ca nu vei regreta

| Iuliaaa0298 a răspuns:

Nu, nu ar fi gresit! Te sfatuiesc sa ii spui, cred ca nu iti scrie pentru ca e o persoana mai timida! Daca tu ii scriai si nu iti raspundea sau iti dadea seen, atunci inseamna ca nu te place si vrea sa ramaneti la stadiul de amici. Daca iti raspunde si vorbiti mult, inseamna ca sunteti pe drumul cel bun! xD