| Chainsaw a întrebat:

Buna TPU.Mie imi place de un baiat aceeasi clasa cu mine. i-am zis asa zisei "prietenei mele cele mai bune" ca imi place de el si ea a inceput sa filtreze cu el.Ea este la alta scoala si a venit aici si i-a cerut id.Au vb pe mess etc si ea i-a dat id meu dar nu am apcuat sa vb cu el pentru ca am niste prb..Ma rog ..ne-am intalnit cu el l-am condus pana acasa laughing) de fapt prietena mea >.< si nu prea dadea semne ca o place.Dar pe mess ea i-a zis ca ii place de el si ca e simpatic (am parola ei de la mess) si ca ii place mult de tot de el si el a zis la fel si baga raslaughing.Ea zice sa nu ma supar daca poate sa se combine cu el daca si el vrea si are sansa asta (ea mai este combinata cu un baiat acum ) si ma roaga sa nu ii spun baiatului ala daca se combina cu asta.Ma simt aiurea.Credeam ca imi este prietena dar.Dc trebuie sa pierd eu mereu tot? Acum ce sa fac o sa ii combin ca de asa sunt eu mai fraiera oh go on stiu ca nu merita dar. eu tot o consider pr mea cu toate ca eu nu i-as face ei niciodata asta.Maine la scl mi-a zis sa il intrebare pe baiatu` ala daca ii place de ea. si va fi cu 2 baieti de odatalaughing.Mda. o sa il intreb pentru ca, cred ca o place si ea mi-a zis ca l-a intrebare daca el ma place si a sp ca ma place ca pe o amica.Dar la scoala ma saluta de 2 ori pe zi.Nu stiu ce sa cred.Acum imi zice pe mess ca nu e genul sa fure iubiti si ca daca cred ca pot sa ma combin cu el sa o fac ca ea nu vr sa stea in calea mea. oh go on vrajeli.

4 răspunsuri:
| youmail a răspuns:

1. In primul rand daca iti era prietena cu adevarat se gandea la tine si la sentimentele tale si nu se baga pe baiatul asta nici daca era cel mai frumos din lume.
2. Daca tu nu ai apucat inca sa ii spui lui ca il placi mai bine nu o mai face pentru ca asa risti sa ii pierzi pe amandoi (desi pe ea ar fi cazul sa o pierzi deja).
3. Ai doar doua obtiuni:
a) daca chiar iti place baiatul si crezi ca merita sa mergi la el mai intai si sa ii spui in fata sau sa ii dai un biletel pe care sa scrii ceea ce simti tu pentru el apoi daca si el te place sa ii spui "prietenei" tale ca daca se mai baga pe baiatul asta ii spui baiatului cu care este ea acum ce face ea de fapt, si sa ii amintesti ca de fapt tie iti placea de baiatul asta de la inceput si sa o rogi politicos sa se retraga ca e pacat sa ravnesti la bunul altuia(alteia)

b) daca nu iti pasa sa mergi mai departe si sa ii lasi sa fie fericiti... (oricum nu cred ca vor fi prea mult impreuna).

Ps: Pup youwinking

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Iti dau un sfat:
Sunt sigura ca de fapt nu iti este prietena adevarata! Mai bine spune-i baiatului pe crae il placi absolut tot adevarul, deoarece daca nu il vei spune veti pierde amandoi...
OI seara buna!

| SinfulDesire a răspuns:

Eu zic e timpu sa te duci la vanatoare de o amica noua asta pare oarecum damaged

| CrisTina12345678910 a răspuns:

Ea e clar ca trece prin perioada "pubertatii"! Esti mai matura ca ea, nu toata lumea gandeste cum gandesti tu! De fapt nimeni nu o face! Cea ce iti pot zice eu e ca sa o lasi mai moale cu prietenia ei de moment! Te poate duce si pe tine fara sa vrei intr-un alt anturaj! In schimb comportamentul colegei (prietenei) tale are 2 variante : 1 :Ori se maturizeaza. 2: Ori