| Dolores214 a întrebat:

Bună TPU poate o mai fost în situația mea cineva! Nevasta o fugit cu unu pe ascuns am rămas cu 2 copii.Cum sa fac sa o uit sa treacă durerea?...

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Toate o sa treaca in timp si sti ca exista o vorba sunt oameni pe care raul ce li s-a facut ii mai tin tare asa si la tine pentru asta si pentru copii aceia care nu trebuie sa sufere si sa aiba lipsuri trebuie sa lupti.
Ocupati timpul cu munca cu si joaca impreuna cu copii, mergeti intr-o mica vacanta simte-te bine si asa si copii se vor atasa mai tare de tine.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://youtu.be/rdeeWa69F_w peste cateva luni trece necazul

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu ai cum sa o uiti peste nopate.
Ai rabdare si o vei uita.
Ti-am mai zis si in intrebarile anterioare, reflecteaza si la greselile tale...

| Adry05 a răspuns:

Timpul vindeca dar cred ca ar fi ok si niste sedinte la psiholog.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu doi copii pe cap, nu cred ca-ti mai ramane prea mult timp sa te gandesti la altele, la cat ai de gatit, spalat, curatenie, jucat cu copii, samd.

Dar, cred ca ti-am mai scris sa anunti Politia, ca fugise acum vreo saptamana, sau te-ai plictisit si acum aduci povestea in top, ca sa te mai amuzi un pic?

Uite aici postarea ta:
"în 10 Ianuarie | Florin_Dani_Daniel_1991 a întrebat:
TPU ajutor mă părăsit nevasta și a fugit cu unu și a abandonat copii. sunt la pământ ce trebuie sa fac ajutor ca durerea e mare".

| Alexand3ru1 a răspuns:

Sa fii alaturi copiilor.Acorda-le o mai mare atentie fata de cand erai cu ea.
Durerea o sa treaca in timp, nu poate trece dintr-una.
Gaseste-ti ceva de lucru care iti place foarte mult, dc nu un al doilea job iar cu banii castigati fa-le pe plac copiilor tai si tie.

| NujCsz a răspuns:

Stiu ca e dificil, dar o sa treaca durerea... Incearca sa le fii alaturi copiilor, ei au cea mai mare nevoie de tine. Durerea o sa treaca daca o sa o uiti pe sotia ta. Incearca sa gasesti pe altcineva...
Bafta!

| AndreisiAntonia a răspuns:

E greu frate, și eu sunt cam in aceeași situație, dar ca la mine încă este copilul ca ea este plecată in afara, dar țin mereu sa ii scriu sa o caut, dar ea deja este și cu altcineva! Cel mai bine e sa iesi mereu, sa îți faci mereu câte o ocupație cum n-ai mai avut, bucură-te de copiii pe care ii ai, educai cum ea nu a putut face asta! Și viața merge înainte! Știu ca îți este greu, ca și mie îmi este la fel! Fi tare frate! Și încearcă sa îți găsești și tu pe altcineva! Știu ca este Dinastia greu, dar se găsește o persoana sa te accepte și cu 2 copii, și eu ma gândesc mereu la mine, "oare oi mai găsi pe cineva dacă am un copil?" Dar sunt tânăr, am 22 de ani, un copil de 3 ani, dar lumea mereu ma susține, și îmi spune sa nu ma las bătut, ca o sa îmi gasesc pe cineva! Succes!

| Nastasa_Stefan_1997 a răspuns:

Aplica paracetamol la locul ranii