| ANDREEA200456782 a întrebat:

Bună,ma puteți ajuta si pe mine cu un sfat va rog frumos?
Mama mea are probleme cu coloana,și durerea i sa lăsat pe picior in jos,și nu prea mai poate sa meargă, numai poate face nimic,la doctorii a fost i s-a dat infiltratii dar nu a putut sa le suporte, altceva de atât nu are ce sa îi mai facă, credeți ca o sa aibă durerea asta mereu, sau poate sa îi se mai agraveze? O sa îi mai treacă durerile astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Mama mea are probleme cu coloana...credeți ca"

răspunsul este in mod cert, la MEDIC. Du-te/duceți-vă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Kinetoterapie.

| johnnny123 a răspuns:

Din proprie experiență, atunci când durerea coboară pe picior este un indiciu destul de puternic de hernie de disc. Iar asta nu se rezolvă decât cu operație.

Doctorii ăia care au văzut-o nu au trimis-o să-și facă un RMN? De regulă ăsta este primul lucru care ți se recomandă.

| mi25 a răspuns:

Se mai agraveaza.
Mai poate face si fizioterapie.
Pentru ameliorarea durerii poate lua antiinflamatorii si nourofen. Folosirea de unguent: Diclofenac, balsam pentru cai de la farmacia veterinara.

| ANDREEA200456782 explică (pentru mi25):

A încercat și cu antiflamatoare, și cu fizioterapii, dar nu a dat nici un semn se revenire, nu vreau sa ajungă în stadiul în care sa numai poată merge, sufăr mult când o vad asa are doar 49 de ani!

| ANDREEA200456782 explică (pentru mi25):

A încercat dar degeaba,:-( nu vreau sa ajungă în stadiul sa numai poată sa meargă, toată durerea A venit de când a avut covid, pana atunci nu a avut asa probleme mari

| Vântulalb a răspuns:

Din pacate asta nu trece.
Am aici o vecina care s-a si operat. Degeaba.
Zice ca face ceva gimnastica medicala si ii mai calmeaza durerile. Dar nu se vindeca.
Imi pare rau pentru mama ta.