| shamanka3000 a întrebat:

Sa trec direct la subiect. Nu credeam ca o sa postez asa ceva pe TPU dar ma tot intreb daca iubitul meu ma inseala.inainte statea mai mult cu mine si ieseam afara.acum iesim max. de 4-5 ori intr-o luna. eu il tot intreb daca vrea sa mergem undeva, el zice ca nu are chef astazi sau ca iese cu prietenii lui. oare chiar ma inseala?broken heart va rog cat mai repede raspunsurile sunt stresata total...
Mersi. fundoi+vot

Răspuns Câştigător
| AlexandraCleo a răspuns:

Hmmm.imi suna ft cunoscut ce ti se intampla. ceea ce nu e deloc coolsad e posibil sa ai dreptate cu inselatul sau sa nu ai. ce e super, este ca poti afla adevarul.eu zic sa aplici si tu, cam aceeasi metoda. iesi impreuna cu prietenii tai, la sucuri, plimbari, iesiri.etc daca va avea de obiectat.vei stii ce sa ii raspunzi("daca tu nu ai chef sa iesi cu mine, las' ca au altii"). fii binedispusa, incantata, eei, atunci vei vedea reactia lui.si as putea sa te asigur ca nu va fi una ft placutabig grin. la mine nu a durat mult (2-3 zile) si m-a intrebat ce facem azi, unde iesim(la suc, la plimbare).etc.sau e posibil sa nu se schimbe nimic, sa ramana indiferent, atunci va trebui sa ii spui verde'n fata ce te deranjeaza.sa ii explici ca daca nu mai simte nimic pentru tine, nu are rost sa o lalaitzi asa de pe o zii pe alta, ca nu vrei sa ii mai "rapesti din timpul pretios" si vice versa, ca doar ai si tu ceva mai bun de facut, nu vrei sa va mai tineti pe loc, (sunt absolut convinsa ca sunt altii care te vor face sa te simti asa cum vrei tu.)spune-i ca nu are rost sa va amagiti unul pe celalt, si sa se gandeasca bine ce vrea de fapt, ori munciti impreuna ca sa iesiti din rutina, ori se termina.tu nu poti sa lupti pentru amandoi, te-ai implicat cat ai putut de mult, trebuie sa faca si el ceva.nu? atunci cred ca ai sa il pui pe ganduri, e posibil sa se gandeasca :" baaaii, nu vreau sa o pierd, trebuie sa fac ceva, are dreptate", sau sa nu zica nimic.:-|. eu una spun(daca se ajunge la partea asta, mai nasoala)ca nu ar mai avea rost, daca vezi ca nu poti sa-i capeti atentia, sa mai continuati.in fine, sa fii sigura pe tine de pasul asta, pentru ca s-ar putea sa te trezesti ca iti da dreptate, si iti va spune ca ar fi bine sa va separati.si nu cred ca asta ai fii vrut sa auzi.fii precauta si pregates-te pentru oricehappy sper ca nu ajungi la ultimul pas, dar totusi daca se intampla.tzine capul sus! nu e ultimul si nici primul barbat din lumea astahappy

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca s-a saturat sa fie cu tine non stop.
pariu ca tuh nai mai iesit cu pretenele tale de mult? iesi si tuh cu el lasa-l mai liber nu fi dependenta de el. bleach

| Marya6329 a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca te inseala se poate sa se fi plictisit de tine...dar nu este exclus nici sa te insele, poti afla daca vorbesti cu el si ii spui ce te deranjeaza sau poti sa pui pe cineva sa se intereseze, de preferabil un baiat

| fosnet a răspuns:

S-a plictisit, draga; nu e,, chimie,,! Ofera-i ceva surprinzator ori cauta altceva.

| Lucrian a răspuns:

Daca tu crezi ca te inseala, suna-l intr-o zi cand stii ca e cu prietenii, vezi daca e cu ei. gasesti tu ceva sa-i spui in momentul acela happy
ideea e ca el ar putea sa fi prins vreun hobby intre timp. sa-i placa mult sa faca ceva care-i mananca mult timp. cand spune ca nu are chef, intreaba-l ce are chef sa faca. poate faceti impreuna.
stai de vorba cu el... uite cum era situatia inainte, uite cum e acum, ma gandeam sa vedem care ar fi cauza ca noi ne vedem din ce in ce mai rar.
intreaba-l daca s-a schimbat ceva, daca ai gresit cu ceva, i s-au schimbat anumite prioritati si relatia nu mai e asa de importanta... vezi ce zice.

succes!