| Danamaria05 a întrebat:

sunt prietena cu bfful meu de cam 1 an si s-a schimbat mult.

Bea,fumeaza, se taie, asulta manele, injura mult, se supara din orice chiar daca nu am facut nimic tot o sa ajung cumva sa-mi cer scuze.

Este foarte certareata si problema e ca are 12 ani doar.
Am incercat sa vorbesc cu ea dar nu ma asculta, zice sa o las in pace.

Pana la urma e viata ei face ce vrea ea dar daca vrea sa o ia pe drumul ala, nu vreau sa fiu langa ea.

Deci va rog spuneti-mi cum sa-i spun sau ce sa fac? Adica mi-e frica ca ea tine la mine intr-un fel dar nu mai suport, va rog spuneti-mi cum sa-i spun ca nu mai vreau sa fim prietene.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Are doar 12 ani... nu te stresa asa de mult la lucrurile astea. Sunt nesemnificative pentru ea acum, nu iti face griji.

Nu trebuie sa te gandesti la nu stiu ce scenariu in care sa ii spui ca nu vrei sa mai fiti prietene. Pur si simplu incetezi legatura cu ea si gata. Daca nu este ceva ce te intereseaza, nu ii mai raspunzi ca inainte. O lasi sa faca ce vrea, nu trebuie sa te rogi de ea.

Deci, nu trebuie sa faci nimic. Tu doar fa ce faceai si pana acum, vezi-ti de viata ta. Daca o sa fie cazul, o sa vina ea la tine oricum.

Si felicitari, esti o prietena adevarata ca ti-ai facut griji din astfel de lucruri. Mult succes in continuare.

| Danamaria05 explică (pentru DoarBogdan):

Asa o sa fac multumesc ca mi ai raspuns insa mi e frica ca o sa puna intrebari ca de ce nu îi raspund oricum o sa incerc sa o ignor

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Las-o daca e prajita...