| Cami2003 a întrebat:

Buna!
Mi s-au întâmplat niște chestii ciudate. Deci, sora mea m-a sunat ieri și a spus că i-a răspuns un bărbat la telefon. Asta s-a întâmplat când m-au sunat și părinții mei, săptămâna trecută, răspunzând același tip... M-am uitat pe factura de la telefon, sa vad daca e mai mare prețul plătit, fata de lunile trecut, dar plătesc la fel ca înainte. Am rugat o colega sa mă sune de mai multe ori, însă a fost totul în regula de data aceasta. Am incercat și cu mesaje.
Daca ați pățit așa ceva, aveți ideea care ar putea fi cauza? Sinceră să fiu, mi se pare ciudat că situația nu a fost singulara, ci că a avut loc în nenumărate rânduri.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O fi fost SRI-ul pe „fir".

| ValentinMihai78 a răspuns:

Luați legătura cu firma de telefonie și cereți lămuriri sau chiar cu protecția consumatorului.
Iar, în al doilea rând, schimbați numărul de telefon.

| Anushka23 a răspuns:

Posibil e call fowarding..Am impresia ca poti face setarea chiar din telefon daca nu la operatorul de telefonie. In momentul in care telefonul nu are semnal, apelul se redirectioneaza automat către un numar de telefon alocat.