| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa plec la mare cu matusa, unchiul si verisorii. Dar nu stiu cati banii trebuie sa imi iau avand in vedere ca nu sunt cu familia. O sa stam in aceeasi camera sau 2 camera, de mancare... dar nu stiu. Cam cat mi ai trebui >?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde. Aveti mese asigurate? Daca nu, atunci o sa te coste in jur de 50 de lei pe zi mancarea daca toate mesele sunt in oras. Banii de cazare precum ca o sa-i dea mama ta. In rest, iti mai trebuie d cheltuiala, daca intrati undeva gen un aqua parca, un muzeu, orice. Eu zic ca 500-600 lei iti sunt de ajung pentru o saptamana.
Vacanta pacuta!

| Kenya a răspuns:

500 de lei ar fi de-ajuns.

| xr0sioRx a răspuns:

De nu vorbeste maica.ta cu ei? adica maica.ta poate sa le dea de exemplu 500lei ca sa plateasca cazare si mancarea pentru tine si sa-ti mai dea tie niste bani de distractie.