| 4Hope a întrebat:

Buna tuturor. Sunt aproape corigenta la mate. Pe primul semestru am media 5 acum am notele 4 4 4 3 si inca un 3 in teza. Imi trebuie un 7 si un 8 sa trec sau 7 7 si un 6. Sunt in pragul dispesarii crying nu imi vine sa cred..inainte de abia asteptam vacanta iar acum sunt trista mereu si stresata ma gandesc numai la asta. Este vina mea ca nu am invatat la timp crying meditatiile nu au dat randament + sunt si un copil problema nu stau nici cuminte la ora straight face sad. In sapt asta am inceput sa raspund si sa numai fac galagie de abia acum constientizez situatia. Sunt clasa a 7 a, sunt disperata crying am inceput sa mai lucrez dar nu stiu ce sa mai fac imi este foarte frica iar doamna care este si directoare i-a zis mamei mele ca ma lasa corigenta daca nu invat. Este greu si nici nu imi place dar nu vreau sa stau pe vara sa invat offf doamne simt ca innebunesc toti copiii se bucura ca vine vacanta si eu. sad bani nu stiu daca accepta de la mine, i-am dat cadou de 8 martie nu vroia sa-l ia zicea ca e costisitor crying( va rog ce as putea sa fac in afara faptului ca incerc sa ii demonstrez ca stiu si chiar sa invat doamna e si exigenta aa si mai am un 7 de la algebra urmeaza sa ma asculte si la geometrie sa faca media intre ele crying si la geometrie nu stiu sa fac nici o prb doar def si formule

6 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Sa stii ca a ramne corigent nu este o tragedie.In plus, iti faci un servici tie, in primul rand.Stiu,o sa spui:dar rusinea mea si a parintilor mei unde o pui? Nu cred ca este un lucru neaparat rusinos sa ramai pe vara, din contra, macar atunci esti fortat de imprejurari sa te pui cu burta pe carte si sa te straduiesti sa treci cu bine de corigenta.Ce rost ar avea sa fi promovat, iar dupa aceea sa ajungi in aceeasi situatie? Multi dintre noi(elevii), au impresia ca daca au trecut cu greu la repectiva materie, sigur in anul urmator nu o sa-i lase corigenti.Un lucru total gresit.
Iti doresc multa bafta!

| Dariusuu a răspuns:

Dacă nu vrei să petreci vara cu caietul în mâna învață că nu e prea târziu. Ia câteva ore de mate te va ajuta destul de mult.
Dacă ai ambiție chiar vei trece.

Eu îți țin pumnii.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Invata si roag-o frumos sa te asculte ca sa treci
cerei scuze ca i-ai facut probleme
lasa mita si pune mana pe carte!

| Ioscaa1 a răspuns:

Pai daca stii formule la geometrie mai mult de atat nu iti trebuie geometria din clasa 7 si a 8-a ii cea mai usoara punete macar sa te stradui si o sa vada profa si poate te trece

| oODonViperOo a răspuns:

Cere ajutorul unui coleg unde nu stii...fii atenta in clasa recisteste fiecare exercitiu si fa altul asemanator dupa modelul din carte sau caiethappy