| Valkyrie1200 a întrebat:

Bună tuturor!

Sunt interesat să aflu părerile voastre legat de comunitatea și persoanele LGBTQ+ din România; mai ales, că fac parte din comunitate. Cu tot ce implică: adopție, drepturile civile etc.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra pe site-urile speciale ale homosexualilor si afli acolo tot ce ce intereseaza, ca aici nu avem asa ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atât timp că nu există gesturi lascive publice, asta e valabil și la cuplurile hetero, efectiv nu ma intereseaza cine cu cine face sex in viata lor privata.

| doctorandus a răspuns:

A le acorda drepturi era inevitabil, conform logicii interne a sistemului liberal-democratic.

| AliGab a răspuns:

Tu ai cerut o parere si probabil o sa gandesti ca sunt...homofoba, dar nu ma intereseaza.
Sunt impotriva a tot ceea ce presupune comportament l g b t q in public, cu declarare si trambitare si cerere de drepturi civile etc. (Atentie: nu irasc oamenii de acest gen ci pun accent pe comportament). Ce face fiecare in spatele usilor nu-i problema mea, dar cand se vine si mi se impune sa imi schimb eu valorile pentru niste nonvalori si anomalii, atunci ripostez. Consider anormal tot ceea ce presupune un asemenea comportament in public, iar copiii nu ar trebui crescuti decat intr-un mediu normal, intr-o familie heterosexuala, indiferent ca este mono sau biparentala.
P.S: nu inseamna ca sunt de acord cu violenta in familie, cu abuzul si maltratarea copiilor in familiile traditionale.

| Feminista a răspuns (pentru AliGab):

Eu nu înțeleg cu ce te deranjează pe tine, nu îți bate nimeni la ușa și îți baga cu forța chestiile astea, fi mai open minded suntem in 2024

| AliGab a răspuns (pentru Feminista):

Am fost intrebata ceva, am raspuns. Si daca suntem in 2024, ce? Open mind nu inseamna ca trebuie sa acceptam toate anomaliile si sa le expunem.
Si poate nu imi bate la usa, dar mi le baga pe gat si sunt fortata sa tolerez/accept toate nonvalorile si anormalitatile de acest gen, inclusiv in scoala, acolo unde ar trebui sa fie predate si cultivate adevarata cultura, nu rahaturile ideologiei de gen.

| sincert a răspuns:

Televizoarele LGTV sunt destul de ok pret calitate dar sincer Samsung are culoare mai buna

bucurii