| Cristina2028 a întrebat:

Bună va rog ajutați mă cu un sfat. sunt însărcinată în săptămâna 31 ne-am dorit acest copil eu stau in chirie dar pot sa rămân aici până în 30 mai după care trebuie sa îmi caut altundeva. Dar problema este alta prietenul meu a plecat în afară să muncească a zis că va strânge bani că sa nu ne lipsească nimic este plecat de aproape de 2 luni într-o lună de zile mi-a trimis 200 euro din care eu a trebuit să plătesc chiria 100 euro si sa îmi iau de mă mâncarea de 100 pot sa zic că am rămas cu zile fără mâncare dar în schimb el a rămas cu 580 euro si a mai făcut și datori încă 300 de euro acum va trebui sa mă mut până nasc nu am bani nu am pe nimeni familie care să mă ajute in el nu mai pot sa am nici o bază că el are datorii și nici măcar nu îmi va da bani să mut sa am unde sta cu copil Ce voi face sunt pe punctul de al părăsi ori cu el ori fără el tot aia e mai mult îmi face rău că dacă i spun ceva striga la mine Daca mă despart de el unde merg cu un copil ce fac fara muncă eu copilul nu vreau să îl las îl țin și că știu că stau pe strada... Nu am nevoie de cât un sfat mi-ar fi de mare ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violata 2022 "copilul ala"? Ce exprimare mai e si asta?
Ce te freaca pe tine grija de intamplarea mai sus povestita? Ajuti cu ceva daca latri ca o catea? Cat de psihopata esti! Nu inteleg de ce esti tolerata pe aici, probabil singurul loc in care esti tolerata. Vai de capul tau!

| Cristina2028 explică (pentru anonim_4396):

Ei las-o știe doar să judece cum parca am cerut ceva am vrut doar un sfat și atâta

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu te-ai gandit inainte sa ramai gravida daca iti permiti sa traiesti si sa faci copii in situatia in care esti: nemaritata, fara servici, fara casa, fara bani, fara barbat, singura si fara sprjin?
Cu ce te intretii pe tine si pe copilul ala?

| Cristina2028 explică (pentru Violleta2022):

Am cerut un sfat nu am cerut nimic altceva nimănui nu sunt nici prima nici ultima care sta în chirie cu un copil de jos plecam toți nu am avut părinți care să îmi ofere totul de gata. Iar noi când am luat decizia sa facem acest copil era totul ok între noi dar nu m-am gândit niciodată că anturajul lui prost îl va zăpăci de cap...

| Freya1 a răspuns:

Se mai intampla sa ne alegem partenerul greșit.Multi se sperie când se trezesc intr-o situatie de genul sau pur și simplu nu li se dezvolta instinctul patern încă.

Vorbește cu el si spune-i ca nu e ok comportamentul lui, ca ești singura și ca ar trebui sa ia masuri legate de problemele financiare pentru ca va fi tata.
Dacă nu funcționează încearcă sa ceri ajutorul unui centru.Sunt câteva în tara ce te pot sprijini și chiar sa te ajute cu munca după ce nasti și când ești capabila.

| sweetys a răspuns:

Poti incerca la ceva centre care se ocupa de mamele cu copii. Iar dupa ce nasti si te pui pe picioare, incearca sa te angajezi sa iti permiti o chirie si un minim de trai decent. Cu un astfel de barbat nu ai un viitor, nici tu nici copilul.

| Andreea99911818181 a răspuns:

Desparte te de el, incearca sa iti faci singura un venit din absolut orice. Cauta prin saloanele de unghii, tuns doamne ce te pot intelege si te pot lua la ele macar sa dai cu matura. UN BARBAT care nu investeste in tine SENTIMENTE n o sa investeasca niciodata, de bani nici nu mai vorbim. Lasa mancarea, trebuia sa ii pese de analizele pentru copil. Un badaran ce i-a placut sexul dar de crescut copii nu e in stare