| CristalAmyra09 a întrebat:

Buna.Va rog sa im spuneti si mie pareriile voastre cele care a-ti mai patit asa ceva.In 22 decembrie mi-a venit ciclu,si im aduc aminte ca am facut dragoste cu al meu si a lasat,dar exact exact nu mai stiu daca in prima zi sau in a doua.Dar stiu ca eram la menstruatie. Problema e ca nu mi-a mai venit pana acum menstruatia si ma urine foarte des, si ma doare ca si cand im vine menstruatia dar nu apare menstruatia.Am 18 zile intarziere.Am facut 2 teste si mi-a iesit negativ amandoua.Un test am facut acum o saptamana si un test azidimi.Va rog dati-mi niste pareri ce ar putea fi? Poate sa fie ceva grav grav?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Infectie urinara, mergi la medicul de familie sa iti faca ecografie sau trimitere la ecografie, si la ginecolog consult, aici pe TPU nu există medici.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci sex pe menstruatie nu ramai gravida, fiindca menstruatia este procesul de eliminare a ovulului nefecundat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai facut testele la 20 zile dupa contact ar trebuie sa fie corecte

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| relian a răspuns:

Ai făcut dragoste cu al tău și a lăsat? Ce înseamnă asta? Te exprimi de parca zici ca ai fi din RM laughing Încă o exprimare la fel, te citez : "și mă urine" asta cei? Te urinezi ai vrut sa spui, deci urinezi des.

Mai invatati soro sa va exprimati, sincer, da ca naiba cand bagi astfel de exprimări.Vad, sex știți sa faceți, dar sa vorbiți mai putin. În sf ce sa zic, dacă urinezi des, dar nu te doare cand urinezi, nu cred ca e ceva grav.

Ai spus ca te doare, te doare ce anume sau cine? Dacă te doare cand urinezi, atunci sigur ai ceva infecție.Dar spune ce anume te doare.
Urinezi des și te doare ca și cum ar veni menstruația, cam vaga explicatia, dar banui ca te doare, ce te doare pe tine de regula cand iti vine menstruatia.

Dacă ai făcut sex la menstruație, nu poți rămâne însărcinată, nu văd cum. Menstruatia, este de fapt eliminarea mucoasei uterine, deci și dacă ai avea un ovul sa zic fecundat, nu ar avea unde sa se prindă, asta în lipsa mucoasei uterine.O noua mucoasa, se formează cand se termina menstruația. Cel putin, eu așa cred ca se întîmplă.

Faptul ca nu a venit menstruația de 18 zile, asta arata ca ai avea un ciclu neregulat, așa ca orice poate fi normal.
O alta chestie, este sa ai ceva probleme, gen dereglări hormonale și mai știu eu de care.Cum spun unii pe aici, ar fi bun sa mergi la un ginecolog, ala te va liniști mai bine, iei va spune mai clar ce probleme sunt, ori dacă sunt, ori nu probleme.

| CassiCass a răspuns:

Sfatul meu este să te duci la un ginecolog. Sunt mai multe variante posibile și noi doar putem sa ne dam cu părerea deoarece fiecare organiz este diferit(poate fi o infecție, poate fi doar o dereglare, poate sa nu fie nimic, poate fi o sarcina și este prea mica sa iasă pe teste)... Doctorul va știi exact ce și cum după un consult.

| AdelinaCata95 a răspuns:

Repeta testul in 7 zile pentru a fi liniștita.