| catalinuta a întrebat:

Nu mi-am inceput viata sexuala dar prietenul meu dupa ce a pus mana pe penisul sau a pus mana la mine... Se poate intampla ceva? vV-as fi foarte recunoscatoare daca mi-ati raspunde...Va multumesc

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Daca te referi la o sarcina: Nu! Teoretic, daca el ar fi ejaculat in mana si apoi te-ar fi atins la nivel genital, iar tu erai in perioada fertila si un mic spermatozoid ar fi dat repede din codita sa ajunga si sa se fixeze in uterul tau... da, dar in general, fara penetrare si ejaculare intravaginala, nu! Daca ai dubii, fa-ti un test de sarcina! Dar daca e doar asa cum ai spus, nu! In cazul in care el ar avea o boala, te-ai putea trezi cu o infectie cu transmitere sexuala! Invata cum sa te protejezi in timpul actului sexual!

5 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Cel mai sigur nu s-a intimplat nimic dar daca va mai jucati mult fara a avea cunostinte de ce se poate intimpla nu bag mana in foc.

| LuS[z] a răspuns:

Pai dac nu ati mers mai departe de atat n-are ce sa se intample. observ ca nu esti prea informata. da si u n search pe google pe aceasta tema si vei afla mai muute.

| mariazet45 a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar ca inainte de a incepe viata sexuala ar fi bine sa te informezi sau macar sa folositi prezervativ, nu doar pentru a nu ramane insarcinata ci si pentru a nu lua diferite boli. multa sanatate

| cosss a răspuns:

Se poate intampla sa nu mai fiti prea mult timp virgini!

| moncici a răspuns:

adica ce sa se intample daca nu ai avut contact sexual?