| Winners10 a întrebat:

Bună-ziua. Vine ziua iubitei mele și face 32 de ani. M-am gandit ca să ii ofer un buchet de trandafiri cu 1 fir pentru fiecare an, doar că nu se oferă număr par de flori și m-am gândit ca să îi ofer 32 + 1.

Cum ar da mai bine? Sa fie toți trandafirii roșii și 1 alb în mijloc sau lateralele de jur în prejur albi și mijlocul roșii? As vrea va buchetul sa fie în formă de inimă.

Mulțumesc anticipat

18 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu conteaza cum sa fie CONTEAZA sa fiewinking
esti chiar romantic
as merge pe rosu si alb in mijloc ca sunt fost dinamovist happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Femeiile numai apreciaza demult florile, traim in alta epocă, decît sa i duci flori pe care le va arunca in gunoi, da i bani sa isi cumpere ea ce vrea, la 32 de ani numai e un copil sa o incînti cu o floare sau o ciocolata, aia e femeie vrea alte cadouri. Cu banii nu dai gres niciodata, nu o sa iti reproseze nimic, ca banii sunt buni.

| Violleta2022 a răspuns:

Un sfat real:
La 32 de ani, ofera-i mai bine un buchet cu 5 transafiri si 1 inel de logodna, ca femeia aia asteapta ceva mai serios si constient de ziua eu, nu un buchet imens de flori, ca nu ami sunteti tinerei sa alergati unul dupa altul si sa pierdeti vremea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

31 de trandafiri si-o mu1e.

| Frank51 a răspuns:

Prima variantă arată foarte bine, a doua arată doar decent.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Violeta iarasi a dat cu oistea in gard. Inelul de logodna nu se ofera la orice aniversare. Se vede ca e batrana si neconsolata.
Chiar daca ii faci un cadou, un buchet de flor, oricat de mic, chiar din 3-5 flori, nu trebuie sa lipsesca.
Da, daca vrei sa cheltui atatia bani pe flori, 32 de trandafiri rosii si unul alb l mijloc. Sa pui mai multi albi, indiferent cum ii pui, nu merge, deoarece nu au nici o semnificatie. Asemenea combinatie se foloseste la comemorari, nu la aniversari.

| VoidEternal a răspuns:

Forma de inima mi se pare kitsch. La 32 de ani, e posibil să creadă și ea la fel, mai ales daca e mai sofisticată. Inimioarele mi se par pentru copii și cel mult adolescenți, tu ai o femeie, nu o pustoaica, dar asta poate că e doar părerea mea. Soția mea care e cu câțiva ani mai mare decât prietena ta, ar râde și cu fundul de mine daca i-aș aduce orice in forma de inimă. laughing Dar gusturile nu se discuta și relațiile sunt diferite.

Un buchet simplu e ok, nici nu ai ai nevoie de doua culori deși nu cred că deranjează, oricum fără danteluțe, mărgeluțe, fundițe și tot felul de kitschoșenii cum le place unor "florărese" să-și decoreze buchetele. Florile sunt frumoase așa cum sunt ele, nu au nevoie de ajutor. Frumusețea sta in simplitate.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia frate toți trandafirii sa fie roșii și un singur trandafir sa fie alb la mijlocul lor sa fie frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu sa vă țină și să nu vă despartă și să nu ajungeți niciodată să vă înșelați bateți certați necăjiți amăgiți unul pe celălalt și să fiți fericiți cu Adevărat amândoi frate sa nu certați din prostie dacă vedeți că unul din voi este cu nervi mai așa lăsați de la voi sa nu va depărațiti niciodată frate.

| ioana748 a răspuns:

Poate in loc de albi pui roz, sa nu para coroana funerara.
Tu faci cum crezi si cum simti.
Un gest minunat oricum.
La multi ani! ❤️

| Lupică27 a răspuns:

Ideea cu unul alb in mijloc mi se pare geniala!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Un pen1s in mijloc. Priceless!

| KovacsB a răspuns:

Forma de inima sau de fund depinde de perspectiva.

| Florian80 a răspuns:

In ambele cazuri nu cred ca ai cum.sa dai gres. In both cases ...is a winner.

| MihaiMB a răspuns:

Gestul conteaza, oricat de mic ar fi.

| hipotronic a răspuns:

Salut! După părerea mea cel mai valoros dar e unul personal la care omul în cauză ține foarte mult. Ar putea fi o amintire dragă deci i-ai putea înrăma o fotografie sau poate chiar îi faci un album. Eu ți-am dat doar un exemplu, însă poate fi vorba de un loc special pentru ea, poate o rudă din familie, un profesor, un mentor și așa mai departe. Orice ar putea fi, depinde de fiecare în parte. La mulți ani!

| CalinaXandra a răspuns:

Dacă vrei buchetul în forma de inima ar da mai bine sa fie toți roșii și în mijloc unu alb! Dar ce frumos! Gestul contează! Nu prea mai sunt bărbați care oferă flori pentru ca nu mai sunt nici femei care sa se bucure de un asa gest! La mulți ani iubitei tale!