| alexandralzr a întrebat:

Bunaaa! Deci ieri a fost ziua mea, am facut 15 ani laughing) si o colega mi-a facut cadou (printre altele) si un inel super dragut pentru picior. Toate bune si frumoase pana ma vede mama laughing) si imi zice ca inelele nu se poarta la picioare etc si ma pune sa-l scot... Logic ca l-am scos acolo in fata ei doar ca mie mi se pare foarte nice si nu face rau nimanui si as vrea sa-l pot purta laughing)) Si logic ca acum daca vine iarna n-o sa ies cu picioarele goale pe afara dar prin casa tot stau desculta pentru ca e cald happy Cum sa-i explic mai pe intelesul ei sa zic asa ca e doar un inel si ca nu afecteaza pe nimeni daca il port?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incepe și tu cu un inel in buric sau unde vrei și apoi treci la "deștele" de la picioare

| Mosotti a răspuns:

Degeaba ii explici ca ea tot asa retrograd si ingust va gandi! Cati ani are mama ta?

| Freya1 a răspuns:

Aratai mamei tale poze de pe internet cu chestia asta sa isi de-a seama ca e doar un accesoriu.

| Mosotti a răspuns (pentru Freya1):

Degeaba ii arata, maica-sa tot nasol va gandi, nu o sa-si dea seama de nimic. Ca tampitu tampit ramane orice i-ai spune, explica si arata. Ca daca nu era tampit, nu mai era nevoie sa-i explici, ca din start nu se supara ca poarta inelul ala la picior.

| Vântulalb a răspuns:

Stiam ca la picioare poarta inele pesrsoanele care s-au nascut fara maini, fara labele mainilor si implicit fara degete.

| Freya1 a răspuns (pentru Vântulalb):

Nici de cum.Cauta pe net si vezi, ca e foarte nice mai ales vara si se poarta ca si accesoriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inel pentru degetul de la picior? Nu am mai auzit asta.

| LostForForever a răspuns:

Pai îi spui uite mama vezi inelul asta laughing) eu am sa-l pun pe piciorul meu ca acolo îmi place mie sal port laughing)

Am și un inel happy îl port mereu nu-l dau jos niciodată îmi da putere și curaj sa trec peste orice problemă happy nu-l dau jos nici dacă îmi taie cineva măna aicia rămâne pentru tot deauna in măna mea in inima mea in sufletul meu in memoriea mea in viața mea pentru tot deauna