| FlyingSparkle a întrebat:

Ce as putea sa le iau parintilor mei de Craciun? big grin

Răspuns Câştigător
| lovegirl15 a răspuns:

Pai asta tu trebuie sa stii singura.Nu stiu ce anume as putea sa-ti recomand, pentru ca nu le stiu gusturile parintilor tai, si nu stiu ce preferinte au. Tu trebuie sa stii ce le place, ce fac in timpul liber, iar in functie de asta le-ai putea lua un cadou.
Mamei ii poti lua un parfum, o trusa de machiaj, o hainuta ceva, o bijuterie, o carte...La fel ii poti lua si tatalui tau, exceptand trusa de machiajlaughing
Trebuie sa te orientezi la un lucru si in functie de bani pe care ii ai.
Insa cu siguranta singurul cadou pe care parintii si-l doresc de la tine, e dragostea. Pun pariu ca nici un obiect material nu face cat un oleaca din afectiunea si dragostea ta.
Eu ti-am dat niste sfaturi, si sper ca ti-au fost de folos.

fundita?big grin

9 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cel mai frumos cadou, sunt notele bune la scoala! Toti parintii sunt fericiti cand copii lor invata bine! De craciun, de obicei parintii cumpara cadouri copiilor. Daca tu vrei sa le faci o surpriza, parintii vor fi mai fericiti daca nu vei cheltui din banii tai de buzunar, ci, vei creea singura, ceva pentru ei. Poatee fi ceva nostim, ca doar e sarbatoare. Daca ai bani suficienti, orienteaza-te in functie de ce le place, sau de ce si-ar dori sa aiba si nu si-au luat pana acum. Un fular, o caciulita nostima, cosmetice, portmonele, curele, un sfestnic, carti, o sticla de bautura, etc, etc. Aceste cadouri de Craciun, trebuie sa fie mai mult simbolice, decat costisitoare.

| Daria a răspuns:

Eu la mama i-am cumparat un medalion,adora bijuteriile.Si o carticia cu "cea mai buna mama".Poti si niste ornamente pentru casa,lumanarele parfumate,set de creme sau parfum,cosmetice,bijuterii,esarfa,carte.
La tatal tau poti sa-i cumperi un set cu stilou,breloc,etc.,un parfum ,un pulover frumos sau o sticla de vin .

| shtephie a răspuns:

O poza inramata sau o pernuta personalizata cu voi 3 :X

| Viviannnnnna a răspuns:

Pai sa vedem :

mamei-un parfum, o haina draguta
tatei-nu stiu...tongue:d

| Отilia a răspuns:

O masă gustoasăbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cadouri sau sa le oferi dragoste ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa le iei cheile de la masina (asta daca ai permis...), sau chiar si niste bani din portofel laughing
Ai putea sa le cumperi ceva care sa le aminteasca de tine, ca de luat nu prea e bine sa ieiwinking
De ex. pune o poza cu tine si parintii tai, in rama, si ii faci fiecarui parinte un cadou ca asta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-le banii.colindai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi tu ce poti lua pentru pa