| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cineva care va ia cainele si il duce cu masina pe un camp pentru ca-l deranjeaza latraturile zilnice?

Am avut obiceiul de a lasa cainele(un fel de pekinez) afara singur in gradina din fata blocului ca sa se joace dar din pacate, nu suporta vecinii pe care ii simtea probabil rai si ii latra ori de cate ori ii vedea pe alee.Un asemenea vecin s-a infuriat rau intr-o seara cand i-am dat drumului catelusei,a iesit din casa, a luat-o profitand de intuneric si a dus-o undeva cu masina lasand in urma, 4 catelusi care abia facusera ochi.Cand l-am intrebat ce a facut, a zis ca nu el e vinovat desi toti vecinii de pe scara l-au aratat cu degetul si l-au numit "criminal".

Răspuns Câştigător
| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Aici vina e de partea amândurora, tu știai de acel vecin că nu e prea prietenos cu animalele, dar faptul că l-a luat fără permisiunea ta este o infracțiune.

| anonim_4396 explică (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Niciodata nu mi-a spus ca nu-mi suporta catelusa.Am aflat dupa ce mi-a luat-o.Cand l-am intrebat de ce mi-a batut la usa asa de urat, mi-a spus ca a venit sa mi-o reclame.Dar asta s-a intamplat in seara disparitiei.Pana atunci nu a spus niciodata nimic.E drept ca e sofer si e mai mult plecat.Acasa sta nevasta-sa care e fara ocupatie.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi atunci cred că nu a fost chiar cea mai inspirată idee lăsatul cățelușei singure afară, dar ai putea reclama faptul că ți-a luat animalul fără permisiunea ta.

| anonim_4396 explică (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Am sunat la politie si desi sectoristul mi-a promis ca ma ajuta, n-a miscat niciun deget iar vecinul meu a ramas nepedepsit pana in ziua de astazi.Ba inca ma si ia peste picior ori de cate ori are ocazia, in stilul lui mitocanesc.Sustine ca nu el a facut-o.Ma crede chiar proasta.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns (pentru anonim_4396):

Poți insista, ducându-te la secție, chiar dacă la telefon nu a mers, dacă te prezinți acolo cu câțiva martori ar putea să ia în serios problema.

| anonim_4396 explică (pentru SmileyesotulmeusecretLOL):

Individul lucreaza la Eon si are cunostinte inclusiv la Politie.Nu stiu ce pile o fi avand, dar de la statutul de sofer simplu a ajuns in functia de sef de masura la Eon.Ca studii, nu are mai mult decat o profesionala la baza.Pentru ca are multe pile si cunostinte, s-ar putea sa ma agit degeaba asa cum se intampla de multe ori in tara asta.O sa mai incerc totusi.Eram curioasa sa vad daca si eu am gresit pe undeva. daca as fi stiut ca nu-mi suporta catelusa, o dadeam cuiva care avea casa cu curte.Bine mai faceam!

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău că ți-ai pierdut cățelușa, încearcă ce poți face, dar na, asta e România, pilele contează mai mult decât corectitudinea. sad

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e o infractiune de furt cam prost tipu care a facut asta

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

El se crede un mare smecher pe scara mea iar eu sunt "o nesimtita".Asa mi-a spus! pe de alta parte, nu-si recunoaste fapta.sustine ca au luat-o hingerii dar ceilalti vecini de pe scara care imi indragisera catelusa fiindca era micuta si dragalasa, au spus ca el este vinovat de disparitia ei.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Sfatul meu e sa te duci la niste tigani, le dai ceva de mancare si le zici sa intre in scara la usa tipului si sa ii arunce **** pe ea si alte mizerii si in cutia postala sa-i bage mizerie

| FataTimida a răspuns:

Nu a procedat bine trebuia sa discute cu tine. Imi pare rau sa spun asta dar e si vina ta. Daca stii ca, cainele e galagios si ca vecinii nu o agreeaza de ce o lasi singura? Era clar ca o sa i se "intample accidental" ceva. Eu zic sa vorbesti cu el si poate ajungeti la un punct comun. Daca nu poti apela la politie foarte lejer. happy

| anonim_4396 explică (pentru FataTimida):

A trecut peste discutia cu mine dintr-un motiv de orgoliu.A batut in usa mea de aproape sa o sparga in acea seara iar eu nu i-am deschis mitocanului.De furie, a iesit si mi-a luat catelusa.Nu ma asteptam sa faca asa ceva fara acordul meu.

| Arcadius30 a răspuns:

OMFG...Suna la politie ca este ilegal.L3L

| Hagiu_Fratii_1981 a răspuns:

Au dreptate vecinii din păcate sad

| anonim_4396 explică (pentru Hagiu_Fratii_1981):

Asa se face? ca la Pocreaca?