| georgescu40 a întrebat:

Ce parere aveti despre femeile si barbatii care isi cauta in mod serios partenerul de viata prin anunturi matrimoniale din ziare sau pe siteuri matrimoniale, ce fel de oameni credeti ca sunt si ce sanse au sa-si gaseasca asa pe cineva?

Răspuns Câştigător
| Cineva91 a răspuns:

Nici eu nu am crezut site-urile astea, acum 2 ani si ceva imi pusesem id pe un site, asa ca sa imi fac amici, a intrat un baiat pe id meu si am inceput sa discutam si am observat ca aveam multe in comun.Si am ramas si pana in ziua de azi cu el si locuim impreuna,dar sa stii ca astea sunt cazuri rare in care chiar iti gasesti jumatatea asa, si cel mai frumos e asa cum mi s-a intamplat mie(cand nici macar nu ma asteptam, si nici nu cautam pe cineva).

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Sincer mi se pare ca se injosesc...

| Deea a răspuns:

Eu cred ca dragostea nu o gasesti pe internet. Si daca ajungi la 50 de ani fara iubit/a, tot o sa intalnesti persoana cu care sa iti petreci restul vietii, nu trebuie sa o cauti ca o sa apara ea singura.

| MiiMii a răspuns:

Eu sunt de parere ca ar fi o idee bunicica, dar nu stii de cine dai si ce ti se poate intampla. Oamenii probabil sunt seriosi sau vor numai sa-si bata joc(numai poti avea incredere in nimeni). sansele sunt 50-50 dupa parerea mea.

| pansela a răspuns:

Este perfect normal. Sunt mii de agentii matrimoniale care intermediaza relatii serioase. Nu este rusinos, ci este practic.

Cei incuiati la minte, care nu accepta relatiile matrimoniale, ar trebui sa se documenteze si sa recunoasca realitatile vremii in care traim, fie ca le convine sau nu.

| bamse4353 a răspuns:

Cine cauta, gaseste. Scopul scuza mijloacele, depinde ce vrei cu adevarat. Un site de matrimoniale, sau mai degraba o agentie matrimoniala, te poate ajuta.