| RAY a întrebat:

Credeti ca doar femeile pot alege ce barbat vor si barbatii trebuie sa se multumeasca cu asta? ca de multe ori am auzit asta ca femeile selecteaza barbatii si trebuie sa te multumesti cu femeia aia, de exemplu la anunturi matrimoniale barbatii adauga in proportie de 99, 99% anunturi spre sexul opus nu ma refer si la curve, deci barbatii cauta femei apoi se multumesc cu ce au? de ce fetele nu cauta baieti si doar baietii cauta fetele?

Răspuns Câştigător
| Jessica007 a răspuns:

Nu stau lucrurile chiar asa cum crezi.Sunt femei intr-adevar care au preferinte la barbati dar si ei procedeaza la fel sa stii.Crezi ca daca o fata ii spune unui baiat:Stii, eu te plac nu vrei sa ne combinam? Daca baiatului nu ii place de ea, o refuza categoric.Stai linistit ca si fetele cauta baietii poate mai mult decat cauta ei fete.

| RAY explică (pentru Jessica007):

Eu nu vad asa ceva sincer, rar cand o fata da un mesaj la un baiat, desigur baieti frumosi primesc mesaje asa e

| Jessica007 a răspuns (pentru RAY):

Ai punctat bine!

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

E o prostie si nu cred asa ceva. Intr-un cuplu...se aleg reciproc. Degeaba il iuebsc eu daca el iubeste pe alta...nu crezi?

| RAY explică (pentru sofisis):

Ba da ai dreptate, trebuie sa existe o atractie

| Aanderson a răspuns:

Poti sa vezi lucruri si invers, barbatii aleg ce femeie sa curteze (iar femeia decide daca sa ramana sau nu cu respectivul).
Ca barbat poti sa curtezi ce femei si cate femei doresti.