| romeo78 a răspuns:

Violența în România, a ajuns politica națională a unor partide, a președintelui. Așa cum se spune în popor, "peștele de la cap se împute!".
Deci, cât "opoziția" nu are nici o inițiativă pentru oameni, ci doar campanii și inițiative legislative împotriva unui singur om, domnul Dragnea, ce vreți să meargă bine în România?
Așa cum au fost mințiți românii cu "recurs compensatoriu", legea doamnei Prună, existentă deja în parlament, când a venit PSD la guvernare și votată în unanimitate de PNL, USR. Cum s-a mințit că vina e doar a legii pentru criminalii liberi, dar fără a se spune, ce unii timid au declarat, că acestor delincvenți, recidiviști li se acordă cele mai mici pedepse, deși legea permite chiar condamnrea pe viață la anumite infracțiuni!
Asta este România, asta au votat românii azi, asta vom avea pe viitor! Criminali pot fi grațiați, amnistiați, coruptul, poate putrezi în închisoare.
Punct, altă discuție e de prisos!

| Cosmin86 a răspuns (pentru romeo78):

"domnul" dragnea (cu d mic) pleaca la Rahova!

"Șeful PSD are la dispoziție două ore să se predea la cea mai apropiată secție de poliție. După aceea urmează să fie dus la Penitenciarul Rahova."

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu consider că violența domestică nu este bună (în general), persoana respectiva trebuie să înțeleagă de bună voie sau există și cazuri mai speciale. De exemplu când îi spui unei persoane să facă ceva și nu face, acest fapt se datorează gândirii care nu este pe aceeași lungime de undă. Persoana care nu ascultă poate avea un motiv bun pentru care să nu o facă, de exemplu că, chiar are dreptate și tu greșești sau pentru că vede o altfel de rezolvare a problemei. Bineînțeles că neascultarea poate fi cauza și a unei idei care persoana respectivă crede că este corectă, dar de fapt în realitate să nu fie. Eu spun că este bine, ca totuși fiecare să facă ce vrea, asta dacă nu dăunează cu nimic situației respective. Trebuie să învățăm să ne ascultam unii pe alții, până și părinții pe copii că poate au dreptate, același fapt aplicandu-se și în cadrul copiilor cu părinții, unei relații cu o persoană iubită, unui străin etc. Trebuie să ne ascultăm unii pe alții fără să folosim violența, să cedam de la noi, de exemplu de data aceasta, iar cealaltă persoană să facă la fel data viitoare. Fără înțelegere nu putem crea o uniune armonioasă a unei relații cu societatea sau cu o persoană apropiată. Violența presupune ascultarea de frică, iar înțelegerea ascultarea de bună voie. Să încercăm să evoluăm în bine și să fim mai înțelegători. O zi bună tuturor happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce a inteles creierul tau de nucã din acele video-clipuri? Barbatii sunt niste infecti si femeile sunt intotdeauna niste victime.
Eh mai fac si ele un ban plangând pe YouTube
Imi vine sa vomit la ce te uiti

Prea se dramatizeaza totul.
Violenta in coace, violenta in colo.
Nu sunt de acord, dar nici nu meritã facuta publicitate din asta(mai ales de feministe)