| Ho1 a întrebat:

Ce sa fac ca pe viitor sa devin bogata? Intrebare serioasa.As vrea sa-mi intretin familia, caci tatal nu are un lucru care permament sa lucreze la el, mama (are probleme-nu lucreaza ). cate odata ne dam voie sa cheltuim, dar destul dar rar. Strangem bani pentru un apartament (caci nu avem casa noastra). vreau si eu sa merg in niste haine frumoase ...Nu spun ca nu am nimic (pentru mine apropiatii mi-au facut mult), dar ar vrea sa stiu niste idei sau sfaturi de la voi, poate cineva din voi stie idei care cu siguranta ma pot ajuta.

Atept cate mai multe raspunsuri, sper in voi si cred ca o sa ajutati cumva.
worried
flag

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca imi dai funda si vot iti spun cum sa faci bani cu conditia sa nu fii lenesa, adica sa nu te feresti de munca.

| Ho1 explică (pentru William):

Ok,dar dupa ce-mi spui.Dar daca asa-i de mare secret (in privat).

| William a răspuns (pentru Ho1):

Tu crezi ca astept pana faci tu bani ca sa vezi daca sfatul meu este bun? laughing

| Wøodenpints a răspuns:

Cea mai veche meserie din lume.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut. Cred că unul din cele mai importante lucruri este să fii precaut, deoarece sunt mulţi care te pot exploata folosindu-se de dorinţa ta de a câştiga bani.
De fapt, cel mai bine e să fim mulţumiţi cu ceea ce avem deoarece banii nu ne pot face cu adevărat fericiţi. Un proverb spune: A fi fericit înseamnă a te bucura de ce ai, nu de a visa la ce doreşti. Oricum, decizia îţi aparţine. Dar ţine cont şi de ceea ce am spus.

O seară bună!

| Ho1 explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Precaut asta cum?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru Ho1):

Pot exista oferte tentante prin care să-ţi fie garantat un câştig garantat sau creştere profisională. Îndeosebi în astfel de momente trebuie să fii precaut, chiar sceptic aş spune. Există scheme bine gândite prin care mulţi ajung să fie extorcaţi sau ajung să lucreze pe degeaba. Lumea în care trăim a ajuns mai egoistă ca oricând. De aceea, a fi prea credul este periculos.

| Solsagan a răspuns (pentru Ho1):

Nu te lua după el.
E ca şi cum tu ai rămâne în mijlocul oceanului şi când ar veni cineva să te ia de acolo, tu ai spune mândră :,, Sunt mulţumită cu ce am. ".
Meh, începe cu ceva uşor, habar n-am.
Chestii făcute de mână. Împarte pliante sau... deşi nu prea se găsesc.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare sa ai o scoala in spate sa iti mearga mintea sa fi receptiv la tot ce ti se spune, sa fi atenta la tot ce se intampla in jurul tau

| chocolate3755 a răspuns:

In primul rind vezi-ti de scoala,ai grija sa ai o medie cit mai mare,implica-te in tot felul de proiecte,participa la concursuri,olimpiezi etc. pentru ca dau bine la inscrierea la universitate/liceu si la gasirea unui job,iar mai tirziu la universitate,munceste mult pentru ca sa ai note bune, dar si cunostinte. daca vei avea studii bune, atunci iti vezi gasi un job destul de usor si daca vei dovedi ca ai capacitati, atunci vei fi promovat si respectiv, si salariul se va mari.trebuie sa muncesti de mic pentru un viitor cit mai senin.