| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac cu mama? Zice ca e nervoasa pe vecini de sus ca au ceva motor in casa, si il pornesc sa o enerveze pe ea. Uneori zice ca motorul ala e sub noi, adica in beci (noi stam la parter). Problema e ca eu nu aud nimic si mama zice ca ii vibreaza podeaua si patul si nu poate dormi, ea se trezeste la 12 noaptea sau mai tarziu si incepe sa dea cu matura in podea sau in tavan ssi incepe sa injure vecinii, eu cateodata ma trezesc noaptea de la cate o bubuitura si greu mai pot adormi dupa. Ziua incepe sa imi zica aproape tot timpul de vecini si cat de "naspa" sunt ei, apoi ca de obicei iar incepe sa injure prin casa. Eu i-am spus sa nu mai imi bata capul toata ziua si sa mearga sa discute cu ei sau sa cheme politia, ea spune ca nu mi-a cerut parerea si ca sunt un mucos in casa asta si apoi incepe sa urle la mine. Tata e mai mereu plecat de acasa, iar mama nu lucra. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Daca si tu auzi acele zgomote,inseamna ca este adevarat ce aude mama.
Daca tu nu auzi nimic, s-ar putea sa fie o problema de sanatate cu mama ta:tinitus se cheama boala, nu este ceva grav, dar daca stie ca asta ar fi problema, poate se mai linisteste si se obisnuieste cu acele zgomote(acufene)din urechi.Se pare ca asta ar fi problema,deoarece tu spui ca nu auzi nimic.
O vizita la medicul de familie,care ii v-a da o trimitere catre ORL. apoi tratament ajutator,pentru circulatia sanguina deficitara. Evitarea frigului,miscare mai multa, evitarea sarii, a cafelei, a vinului rosu, a aspirinei.De aici si nervozitatea,mai ales ca nici-unul nu o credeti.
Daca zgomotele sunt provocate de vecini,ar fi bine ca mama,sau tata,sa discute cu vecinii,cu presedintele de la asociatia de proprietari,cu politistul de proximitate, ce raspunde de zona voastra unde locuiti.
Daca doreste, poate sa-mi dea un mesaj privat, pe acest site, pentru detalii.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E paranoica. Imi pare rau dar vorbeste cu tatal tau, un bunic sau ceva sa o duca de urgenta la un control.

| Andreea1923 a răspuns:

Cand o vezi asa nervoasa nu mai vorbi cu ea ca mai rau faci si ceea ce sune nu spune din rautate ci din cauza nervilor, si fara sa stie ea du-te la vecinii tai si roga-i sa nu mai faca atata galagie ca o deranjeaza pe mama ta. :*

| frkhyg a răspuns (pentru Andreea1923):

Dar nu face nimeni galagie.