| tonyc7 a întrebat:

Credeti ca e greu/incomod pentru o tipa care a intrat in relatie cu un tip sa accepte dorinta partenerului de a locui acasa la acesta, impreuna cu parintii sai? Intr-un apartament de bloc destul de spatios, cu mai multe dormitoare si bai?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba despre o "tipa", este vorba despre "tipa" la care faci tu referie, iar raspunsul la aceasta intrebare, poate sa ti-l ofere doar persoana respectiva (asta in cazul in care chiar... este vorba despre cineva anume).

Depinde de fiecare situatie in parte, in general... lumea vrea spatiul sau personal, impreuna cu familia pentru inceput. Dar poate sa traiasca si asa big grin

| Freya1 a răspuns:

Da,este foarte greu si foarte incomod iti spun din propria experienta.De două ori am fost nevoită să trăiesc asa si nu doar pe mine ma incomodat ci și relația.

| Wr3nch a răspuns:

Cred ca e foarte incomod si aiurea. Nu as locui cu parintii partenerului nici sa ma tai.

| Yuoia a răspuns:

In afara de ce se spune mai sus si sunt total de acord,
ce apartament de bloc poate avea "mai multe dormitoare si bai"?

| Panamax a răspuns:

O sa apara probleme din cele mai banale chestii.Deja ii invadezi teritoriul soacrei dupa ce i-ai furat baietelul. Mai bine stati in chirie singuri si faceti ce vreti cand vreti.
Ca sa fie clar, nici macar o zi sa nu accepti.

| Eireann a răspuns:

E greu sa stai in casa altora. Cel Mai bine stau in chirie. Spatiu mic, costuri mai Mari dar nu iti spune nimeni ce sa faci.

| AliGab a răspuns:

Da...este foarte dificil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu sunt casătoriti nu îmi place ideea să trăiască împreună. Știu doar de metoda de cunoaștere, adică fata vine să steie o perioadă la băiat să se cunoască mai bine între ei și ea să-i cunoască familia. Doar dacă sunt casătoriti, atunci da. Fata trebuie să steie alături de bărbatul său și socrii, care vor deveni părinții ei și trebuie să-i respecte că pe unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Şi la fel cred că ar trebui să fie şi pentru tip.