| tonyc7 a întrebat:

Credeti ca pentru majoritatea femeilor posesia unei masini de catre un barbat e o conditie absolut necesara pentru a se uita la el (pentru o relatie serioasa)? Doresc opinii sincere si serioase.

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

În primul rand pentru tine e ceva necesar o mașină nu trebuie sa au ca să agăți o fata, dacă aia sta pentru mașină ta e materialista, în orice caz vei fii provider deși da e ok sa ai mașină, vezi tu o mica parte din bărbați atrage sexul frumos restul sunt provider cu care se compromit dar tot visează la cei 10% din bărbați

| dullcat a răspuns:

In niciun caz. Daca tu cari dupa tine vreo 3 tone de metal si alte cele, doar ca sa te incadrezi in status quo, ca doar in Romania esti fraier si nu agati femei daca nu ai, consider ca nu avem ce discuta. laughing

Slava Domnului ca Europa se trezeste si baga politici care sa nu mai incurajeze cumparatul masinilor, si ca militeaza pentru promovarea metodelor de transport alternative, altfel ajungeam ca SUA, care ofera peisaje distopice rau in ce priveste scara oraselor, calitatea vietii si a spatiilor care trebuie sa fie in primul rand pentru oameni. Orasele lor au fost rase si transformate ca sa fie pentru masini. Poti citi despre asta in,, The Death and Life of Great American Cities '' de Jane Jacobs.

| tonyc7 explică (pentru dullcat):

Si totusi, din ce constat, cam orice femeie frumoasa are langa ea (sau isi ia) barbat cu masina cat mai faina. De parca masina ar fi principala conditie in alegerea barbatului. Chiar daca in multe cazuri barbatul e cocalar fraier sau badaran.

| dullcat a răspuns (pentru tonyc7):

Pai inseamna ca esti atras de un anumit tip de femei. Daca restul cu iubit fara masina sunt neatragatoare din punctul tau de vedere, asta e. laughing

| tonyc7 explică (pentru dullcat):

Da, imi place doar un anumit tip de femei. Un procentaj fff restrans, chiar! Dar trag speranta ca acest procentaj restrans nu include doar femei pretentioase si materialiste pentru care masina e cheia cuceririi lor!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Deloc, e o mare timpenie. Cistig mai mult decat multi dintre prietenii mei care au masina. In loc sa aloc timp si resurse aiurea trebii asteia, mai degraba iau gagica si o duc frumos la un restaurant sau organizez un weekend la munte undeva fara sa am grija masinii si stresul condusului, traseului, etc.

| Hammurabi a răspuns:

Nu pentru majoritatea femeilor ci numai pentru o anumită categorie de femei.

| Lioana a răspuns:

Fiecare femeie are propriile ei criterii de selecție a barbatilor. Nu poti generaliza asa ceva.

| tonyc7 explică (pentru Lioana):

Nu generalizam, ma refeream la majoritatea.

| helpforyou a răspuns:

Nu este o conditie absolut necesara. Achizitionarea unei masini se poate face foarte bine si in timpul relatiei.

| tonyc7 explică (pentru helpforyou):

Asa e, dar pana la relatie, daca tipa il vede pe tip fara masina, nu il crede prost si sarantoc?

| helpforyou a răspuns (pentru tonyc7):

Nu, deoarece poate sa aiba o casa si o cariera de succes.
Si apoi eu stiu persoana care odata mutate la Bucuresti au renuntat la masina. Deci nu este relevant daca are sau nu are.

| tonyc7 explică (pentru helpforyou):

Ce inseamna pentru tine cariera de succes? Neaparat job cu foarte multi bani platit?

| helpforyou a răspuns (pentru tonyc7):

Nu neaparat. Poti sa fii si la un job care sa-ti aduca alte satisfactii, nu neabarat foarte multi bani.

| CleanHeart a răspuns:

Sunt femeie și nu mă uit după o amarata de mașină chit că e necesară dar trec peste dar în rest mă uit sa fiu un om independent și educat.

| Dandinelle a răspuns:

E prostie, daca esti femeie si ti se pare musai ca barbatul de langa tine sa aiba masina, atunci si tu ar trebui sa ai masina si sa nu ai asteptari pe care nici tu nu lei pui pentru tine dar la altii da. Asta se numeste pentru mine ipocrizie. Pentru ca pana la urma noi suntem alea care vor egalitate &co. dar vai doamne vrem sa fim tratate ca niste printese.
Una din conditiile necesare, din punctul meu de vedere, ar fi sa fie independent, sa nu depinda de mami si tati sa-si duca traiul.

| OxyAliA a răspuns:

Dacă e relație serioasă, pot munci împreună pentru acea mașină.

Dragostea față de o persoană nu constă în doar o mașină sau orice altceva. Dacă iubești pe cineva, iubești persoana respectivă, vizavi de alte lucruri materiale, pe care le pot obține amândoi pe parcursul relației.
Aici este vorba de sacrificii, nu de pretenții.

It's my opinion.

| CataaS a răspuns:

As spune ca depinde, mi se pare cumva penibil sa ai asemenea condiții, mai ales pentru o relație serioasă.
Dar spun ca depinde, pentru ca am auzit despre femei care urmăreau și lucrul asta. acum nu știu cât de serioasă era relația pe care o căutau.

| Alex9999999999999999999 a răspuns:

Bai frate voi ati luat-o razna si n-ati inteles de fapt ce vor femeile alea inteligente.Nu zdrentele alea care vor sa le tii in puf si ele sa nu faca nimic. Femeile inteligente nu se uita la masina ta pentru ca sunt materialiste se uita la masina ta pentru ca asa observa cati bani ai tu.Dar nu fac asta pentru ca sunt materialiste, femeile cand vad pe unu cu bani se gandesc ca omu ala e inteligent de are masina aia.Intelegi? Gandeste-te asa daca tu ai fi femeie pe cine ai alege dintre : un nea ion care are 28 de ani sta cu ma-sa si tacso in casa are un logan si munceste intr-o fabrica si unu care e singur in apartamentu lui, are o masina decenta un porshe nu stii unde lucreaza dar vezi ca e destept si face bani? Iti zic eu il alegi pe al doilea si nu neaparat pentru ca are bani il alegi pentru ca iti inspira siguranta, inspira inteligenta, inspira imaginatie ca nu faci bani multi daca nu ai imaginatie.Intelegi ce zic? Femeile vor sa vada ca esti inteligent si esti capabil sa te descurci nu sa fii un lache care e intretinut de ea.Cam asa gandesc femeile.