| bianca898 a întrebat:

Buna! Cred ca ma confrunt cu anxietatea. Este putin mai diferit la mine doarece nu se intampla doar in momente cum ar fi sa vb cu public sau unde este normal, ci si cand sunt cu prietenii. De adaugat faptul ca putin timp ma simt asa,apoi le confrunt,ma simt mai increzatoare in mine si apoi iar incepe. Uneori am dati cand sunt foarte curajoasa,dar cand am anxietate nici nu pot fi atenta in jurul meu,de multe ori cand cineva vb cu mine, pur si simplu imi simt mintea in ceata sa zic si parca ma simt detasata fata de mine,pur si simplu nu stiu de corpul meu,de miscarile mele ( cred ca se nuneste numbing si este produsa de la anxietate creddd chiar nu stiu). In aceste momente am impresia mereu ca s ar uita cineva continuu la mine si nu stiu dc ma sperie chestia asta,poate am frica de a fi judecata. Eu in general nu sunt asa,adica nu pot zice ca sunt o fire timida,care ii place sa stea singura, serioasa si introvertita. Din contra, sunt extrovertita,as iesi f mult, imi place f mult sa comunic, dar ma impiedica de multe ori aceste chestii.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Incearca sa ai mai multa incredere in tine asa eram si eu inainte insa timiditatea s-a schimbat in comunicare.