| mary_5801 a întrebat:

Cum as putea sa imi conving sora sa termine relatia cu un barbat casatorit? ca de fiecare data cand aduc vorba, pleaca si nu-mi mai vorbeste zile intregi. poate nu este normal sa ma bag in viata ei, dar nu vreau sa-si iroseasca tineretea cu un barbat insurat care mai are si 2 copii.am incercat si cu vorba buna si cu vorba rea. el mai este si prieten cu sotul meu si incearca sa-l convinga ca o iubeste pe sora mea. dar are familie si nu poate renunta.eu nu ma astep si nici nu vreau sa divorteze. vreau sa-mi lase sora in pace.atat.ea are 20 de ani, si e pacat sa incerce sa distruga o familie. ce as putea sa fac sa ii despart? tin sa va spun ca ea are incredere oarba in el, nici nu-mi mai vorbeste din cauza ca nu sunt de acord.

Răspuns Câştigător
| spyceygirl a răspuns:

In toata situatia asta el este de vina, categoric! ea nu are nici o vina, este o tanara care s-a indragostit, este orbita de iubirea pe care el i-o ofera in afara casatoriei... el trebuie sa inceteze aceasta sitauatie, sotul tau ca un prieten ce ii este, ar trebui sa ii spuna sa inceteze, ca nu e bine nici pentru sotia lui nici pentru cumnata lui(adica sora tawinking}, trebuie oarecum sa il amenimnte ca ii va spune totul sotiei lui daca nu inceteaza relatia cu, cumnata(scuze cacofonia), incearca sa ii spui surorii tale sa se puna in locul sotiei lui, cum i-ai veni ei daca ar fi in aceasta situatie...

daca pana la urma persoana in cauza(barbatul) spune ca o iubeste pe sora ta, si nu mai vrea sa fie casatorit cu sotia lui, ci sta cu aceasta doar pentru copii,(rau face)ar trebui sa divorteze, pentru ca altfel distruge 3 vieti:a sotiei, a tinetrei de 20ani, si nu in ultimul rand al copiilor lui, care vor creste vazandu-l pe tatal lor mai mereu afara, si distant fata de mama lorwinking, este singurul lucru care l-ar putea face daca o iubeste pe sora ta, nu se va indeparta nici de copii, ii va vizita, le va da pensie alimentarawinking{eu nu vreau sa se desparta dar am dat si un exemplu ca acesta, in cazul in care chiar nu ar trebui sa mai stea cu ea daca el iubeste pe altcineva}

desi eu cred ca este si el putin orbit de frumusetea tinerei de 20 ani(este frumoasa la varsta pe acre o are, presupumhee hee}, probabil si el crede ca este asa, si de aceea nici nu se desparte, stie ca o sa fie doaro aventura(din punctul lui de vedere)winking

acestea sunt sfaturile melewinking

bafta!

P. S :Fa ceva neaparat!, du-te la ea acasa, daca nu vine ea la tine, discuta cu sotul tau sa vorbeasca cu acest baiat...

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ea este vinovata, dar mie mi se pare ca el este cel care a tradat prietenia voastra, v-a facut rau in familie si mai are tupeul sa gaseasca si scuze.Cred ca ar trebui lamurita situatia cu sotia lui. Poate ea nu stie de ei (dar tot va afla)si cand va afla va fi in masura sa rezolve problema. Oricum o parte din rau este deja facut.

| Barajag a răspuns:

Solutia ar fi sa vorbesti cu sotia lui, sa-i spui situatia, dar asta ar insemna sa duca la destramarea familiei mai ales ca au si doi copii si nu as dori nimanui asa ceva, a doua solutie ar fi ca tu sa-ti vezi de viata ta, sora ta va da cu capul de pragul de sus mai tarziu si cu siguranta iti va da dreptate.Bafta!

| Linda a răspuns:

Spune-o sa citeasca cartea asta - http://www.clcromania.ro/eu-femeia_prd5332.html Arata-i tu multa dragoste. Probabil va veni un moment cand se va trezi ea singura.

| psihox a răspuns:

Daca barbatul ar pune-o la munca, de ex.menajera familiei, o munca foarte multa, sora ta nu s-ar mai gandi la barbatul casatorit. Sau munca ca si secretara in alta institutie sau incapere.

| marcel_5462 a răspuns:

Cupleaza-te tu cu el si fal sa o urasca

| ExpertHost a răspuns:

Risti sa strici relatia dintre voi daca incerci sa te bagi prea mult in relatia ei. Un singur lucru ar metine, si chiar intari relatia voastra si poate chiar sa iti dea castig de situatie: spune-i ca oricare ar fi alegerea ei, ramane sora ta si ca ii respecti deciziile si nu o vei certa in ziua in care o sa vina plangand ca s-a stricat treaba cu respectivul. Oricat te-ai stradui sa o indepartezi de "X", nu vad ce sanse ai avea. Daca pe tine incerca sa te indeparteze de actualul sot, acum o perioada de timp, pana sa va casatoriti, nu i-ai fi purtat pica? Ciorba ta e ciorba ta, ciorba lor e ciorba lor...

| BuBuLyNa a răspuns:

Nu cred ca o sa poti sa o desparti de el decat pana el sau ea vor intalnii o alta persoana.Incearca sa iesiti cu prietenii si tu sa aduci niste baietii mai draguti de care sa se indragosteasca si lui in alta seara la fel daca nu merge cu ea.Bafta!

| mary_5801 explică:

Sora mea nu este la prima relatie cu un barbat casatorit, iar data trecuta am fost afectata si eu din cauza greselii ei.sotia lui imi era prietena.si-a facut un renume prost si nu mai scapa de el, pentru ca ea o tine lant in relatii de genul asta.de aceea incerc sa o fac sa inteleaga ca nu e in joc numai o casnicie cu copii, ci si reputatia ei, si de ce nu si a mea.pentru ca data trecuta a reusit sa-l faca pe barbatul respectiv sa-si lase familia si sa plece.si daca n-o puneam sa aleaga intre noi nu ar fi terminat cu el.acum e diferit pentru ca e pe cont propriu, nu mai depinde de mine.insa nu vreau sa imi bata la usa alta nevasta ranita, pentru ca nu mai am rabdarea de alta data.

| mary_5801 explică:

Ea este barmanita si lucreaza numai de noapte

| IuliaWosster a răspuns:

Hey. nu te batuta continua sa lupti pentru sora ta deoarece relatie se va termina iar ea va suferi foarte mult egal daca o parasaste sau realizeaza ca sa implicat intr-o relatie esuata suferinta va fi aceeas. Iar daca nu vei fi alaturi de ea te va acuza ca nu ai luptat de ajuns pentru a o convinge sa renunte
Iti doresc rapdare si tenacitate.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relatia se va termina de la sine, n-o sa te asculte asa ca,, cam asta este situatia, accept-o!

| unareafoc a răspuns:

Si eu am avut incredere oarba intr-un barbat insurat si el a inceput sa tina la mine.nu avea copii, are doar nevasta acasa, vrea sa divortze, dar nu pot permite lucrul acesta.am inceput relatia cu el pentru ca l-am cunoscut in clipa in care eram dezorientata si simteam nevoia de a fi candva alaturi de mine si el a fost primul care mi-a iesit in cale cand mi-am dat seama ce fac am inceput sa realizez ce fac o afost prea tarziu pentru ca el deja chipurile incepuse sa tina la mine, acum vreau sa rup relatia dar... e foarte greu sa il fac pe el sa inteleaga ca are nevasta acasa si nu merita ceea ce ii face.paprerea mea este ca si sora ta va realiza ca nu are nici un viitor cu el, cu atat mai mult ca el isi pune familia si copii pe primul plan si atunci va renuntza singura.pana atunci nu va intelege si e posibil ca tot bagandu-te si imcercad sa ii explici (cu bune intentii) ea sa vada lucrurile altfel si relatia voastra sa se afecteze mai mult