| homosapiens a întrebat:

Cum bagi un baiat in friendzone dupa ce te-ai purtat prea dragut cu el si i-ai dat semnale gresite?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| George12356456 a răspuns:

Fii sinceră cu el, spune-i că îl vezi doar ca pe un prieten. Nu e frumos sa creezi senzația asta daca știi că nu îl placi, deci spune-i cat mai repede pentru a nu dezvolta sentimente și mai puternice fata de tine.

22 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ii spui clar ca il vezi ca amic si atat, si mai spune-i, ca nu e obligatoriu sa il placi ca iubit ca sa te porti frumos cu un om, asa cum e si el, asa ca sa nu m ai interpreteze mereu ca daca cineva se poarta frumos, inseamna neaparat ca-l place ca iubit. Ca nu i-ai dat semnale specifice doar relatiei, ca alea-s altceva si se simt clar, nu ar fi inteles gresit. Te-ai purtat frumos ca om si atat.

Nu ii dai block ca nu e frumos, ii explici si gata, va gasi pe alta ca nu esti singura femeie din tara. Daca e fraier si insista in prostie, da poti sa-i dai block. Eu daca plac pe una si aia nu, inteleg, nu insisti ca prostul ca nu are sens.

| SilentRain a răspuns:

Cum sa faci asa ceva?
N-ai inimă, nu iti bate joc de el si lasă-l in pace

| homosapiens explică (pentru SilentRain):

Jeez, daca te porti ca o catea n-ai inima, daca te porti frumos n-ai inima. Nici nu m-am gandit vreodata sa imi bat joc de el dar ideea e ca a propus sa facem unele lucruri impreuna iar eu am acceptat deoarece chiar mi-ar placea sa iesim si sa ne distram ca prieteni dar comportamentul lui imi da impresia ca vrea mai mult decat o relatie de prietenie.

| SilentRain a răspuns (pentru homosapiens):

Nu ii vinzi speranțe false unui om, daca dai dubi fie ii spui direct, fie il las in pace

| TheGentleman a răspuns:

De ce nu încerci să-l iubești? Să știi că poți învăța să iubești pe cineva și cu timpul ajungi să-l iubești sincerwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheGentleman):

Sper ca ai glumit. Chiar si ca gluma e penibil ce zici.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce anume este penibil? A învăța să iubești?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheGentleman):

Da. Mai mult decat penibil. Asta e mentalitatea idioata din secolele trecute, cand femeile erau casatorite de tatii lor, impotriva vointei, pe baza ca "invata sa iubeasca". E o ideea invechita si barbara.
Iubirea e preexistenta, nu poti invata sa iubesti.
Totusi, o sa sper ca ai glumit.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum, de ce? Nu este imposibil. Până la urmă suntem singura specie de pe pământ care poate colabora cu indivizi necunoscuți. Așa s-au format orașele și țările.

Apoi, gândește-te: La serviciu nu te angajează nimeni pe criterii de iubire, atracție sexuală etc. Și cu toate astea, nu vă dați pumni și picioare. Ok, unii nu se vor înțelege sub nicio formă. Alții, pe parcurs vor lega prietenii strânse, iar alții se vor îndrăgosti, deci nu e imposibil ca acest lucru să se întâmplewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheGentleman):

Prietene, prietenia e umana, iubirea e divina, e cu totul si cu totul altceva, nu exista comparatie macar intre pritenie si iubire. Iubirea e absoluta, astronomica.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar știi cum se spune, o prietenie se poate transforma într-o poveste de dragoste

| Speranta12 a răspuns:

Prea tarziu ai pus intrebarea laughing

| Speranta12 a răspuns:

Hehehe laughing

| brokxy a răspuns:

Exact asa fac si eu laughing laughing

| brokxy a răspuns:

Daca il bagi in friendzone va continua sa te placa singura solutie e BLOCK peste tot si te muti in Congo

| Speranta12 a răspuns (pentru brokxy):

Hehe laughing

Da sa se mute el in Congo poate acolo are mai mult succes la fete laughing

| ioneln a răspuns (pentru brokxy):

Vai de capul tau saraca minte unde e
ce fel judecati sa moara gibilan
obosito laughing))

| Jus7t a răspuns:

Păi deja l-ai băgat.
Poate vrei să întrebi cum îi spui că e în zona "vorbesc de plictiseală cu tine, nu însemni nimic iar după ce rup legătura cu tine îmi trece după o ceașcă de ceai" iar asta o faci folosind cuvintele.
Când vrei să mănânci spui "îmi e foame", când erai mică și voiai la oliță spuneai "caca" iar acum când vezi un tip ca pe un amic îi spui "ăăăăă, eu te văd ca pe un amic, mai bine mi-o trag cu o javră decât cu tine". He will understand big grin

| Alexandrionelu a răspuns:

Mănânci semințe și scuipi cojile pe jos, te scobesti in nas, apoi bei cola și ragai tare happy N-ar trebui sa mai simtă nici un fel de atracție fata de tinewinking

| Speranta12 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Dupa care s-o barfeasca la toti putoii

| Alexandrionelu a răspuns (pentru Speranta12):

Posibil, dar măcar scăpa de un pretendent nedoritwinking

| ioneln a răspuns:

Eu cred ca il placi dar nu vrei sa recunosti
O tipa nu iese asa aiurea cu un tip daca nu simte macar acolo putina atractie erotica.
Sa fim seriosi
Probabil a facut tipul ceva aiurea si acum ti s-a schimbat dispozitia ca asa sunteti toate cand sunteti tinere si habar nu aveti ce vreti laughing)

Cum a zis adelin
fii directa cu el dar cu diplomatie nu ca o taranca si daca chiar nu mai esti atrasa de el spune-i asta