| elenababy a întrebat:

Cum credeti ca este mai bine? O femeie la prima intalnire cu un barbat cunoscut pe net ar trebui sa accepte sa vina el sa o ia cu masina sau sa mearga ea la locul de intalnire cu masina ei (daca are) sau cu un taxi? Asta in conditiile in care nu au vorbit decat putin pe mess si la telefon deloc.

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De ce nu mai discuti cu el la telefon daca tot ai ales varianta asta de cunoastere. Abia constati daca merita, sau nu, riscul. Apoi nu cred ca are vreo importanta cine vine cu masina, ci mai important este locul (sa fie cat mai public), intuitia si credibilitatea pe care i-o acorzi!

| elenababy explică (pentru fabiola):

Daca in ultimele doua zile n-am mai vorbit pe mess si el nu mi-a cerut numarul de telefon cum vrei?

| fabiola a răspuns:

Eu ma refeream la un timp mai indelungat(cateva luni) si nu la 2 zile! In acest timp poti vb si la telefon si apoi mergi mai departe!

| elenababy explică (pentru fabiola):

Nu mai sta nimeni in ziua de azi sa vorbeasca doar pe mess si la telefon cateva luni! Sunt altii care dupa 10 minute de vorbit pe mess vor nr de telefon sau o intalnire in aceeasi zi.

| fabiola a răspuns:

Mda! Asta in cazul intalnirilor pentru sex!

| pisoias a răspuns:

In principiu nu prea sunt de acord cu intalniri de genul acesta, dar daca totusi vrei sa va intalniti mai bine mergi cu masina ta sau cu un taxi, avand grija ca locul de intalnire sa nu fie unul retras.

| onasis1961 a răspuns:

Cel mai corect,(dat fiind ca nu se stiu ,si e prima intalnire)E sa se intalneasca intr-un loc public(o cafenea sau o carciuma un bar etc.)Si aici va ve-ti cunoaste!Dupa cum decurg lucrurile,vedeti ce aveti de facut.

| didiDia a răspuns:

E mai bine sa mergi cu masina lui. Cu putin noroc in scurt timp te si violeaza si numa' bine dupa aia vii aici si deschizi un alt subiect,, Tipu de pe net m-a violat la prima intalnire. Ce fac?" Acuma serios, cum naiba ti-a putut trece macar o secunda prin cap sa te ia el cu masina din moment ce nu-l cunosti?(daca ati vorbit doar pe mess nu se poate spune ca-l cunosti) Evident ca te vei intalni cu el intr-un loc public si la o ora de circulatie.(dupa 10 dimineata si inainte de 7 seara) Si nu, nu esti o printesa care sa poata merge la intalniri doar cu masina(aici se include taxi-ul). Poti merge si pe jos sau cu tramvai/autobuz(ma gandesc ca exista macar una din variante in orasul tau). Dupa nick-ul tau as zice ca te cam alinti(auzi la ea,,, baby''). Succes la intalnire!

| elenababy explică (pentru didiDia):

In primul rand am 28 de ani si am deschis acest topic ca sa vad si parerile altora; eu deja am hotarat cu mult inainte ce varianta aleg si anume ca ma voi duce cu masina mea, desi in oras exista si taxi, autoboz, tramvai si pot sa merg si pe jos - daca aleg varianta masina personala/taxi nu inseamna ca sunt o printesa dar scuza-ma e mult mai sigura masina mea decat un taxi. Unele femei nu dau atat importanta la aceste lucruri si chiar accepta sa fie luate cu masina de la prima intalnire fara a avea intentia de a face sex cu respectivul si sunt si cazuri cand nu sunt violate sa stii. Nu ma alint deloc, nick-ul este ales dupa numele celei mai bune prietene si baby datorita faptului ca ea are o fetita adorabila; n-am vrut sa-mi pun nu stiu ce nick care sa contina numele meu, un diminutiv sau ceva fara o semnificatie pentru mine.

| yellowalien a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa ai incredere prea multa in cineva. Mai ales daca acel cineva e cunoscut pe internet(cunosti foarte bine, cred, pericolele internetului)...
Evita pe cat posibil situatiile in care te-ai putea pune in pericol. Nu accepta o intalnire decat intr-un loc public, spre exemplu la un restaurant sau intr-un parc, nu ii da ocazia sa profite de tine. Pe langa asta, anunta pe cineva cand iesi cu el, o prietena buna spre exemplu si ar fi bine sa stabiliti si un cod, ceva, pentru orice eventualitate. Nu accepta sa fii condusa acasa cu masina lui, daca vrea intr-adevar sa "compenseze" asta iti va plati taxi-ul sau te va insoti la o plimbare pe jos, desi nu e necesar.
Poate suna exagerat, dar mai bine e sa-ti iei toate normele de precautie si sa fie totul bine decat sa ajungi intr-o situatie neplacuta si sa nu stii ce sa faci...
Numai bine!

| elenababy explică (pentru yellowalien):

Ai dreptate, stiu cate pericole pot sa fie si chiar sunt genul care-si imagineaza mai mult decat exista - daca pot spune asa rolling on the floor. Am 28 de ani, sunt o fire precauta si oricum in acest caz chiar n-as accepta sa ma urc la el in masina; ca sa fac asta ar trebui sa am niste motive cat de cat solide si in acest moment nu am, ca mi se pare un tip dragut bine dar nu pot stii ce se poate ascunde in spatele ecranului.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi cu masina ta sau sa ai pregatit telefonul pentru a chema un taxi, in caz ca tipu' se dovedeste a fii un obsedat sau un misogin, iar tu ar trebui sa-l cam dai dracu' si sa fugi mancand pamantul (cu tot cu flori).