| elenababy a întrebat:

Cum este mai bine? O femeie la prima intalnire cu un barbat cunoscut pe net ar trebui sa accepte sa vina el sa o ia cu masina sau sa mearga ea la locul de intalnire cu masina ei (daca are) sau cu un taxi? Asta in conditiile in care nu au vorbit decat putin pe mess si la telefon deloc.

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Alege sucul si mergi cu masina ta.
Veti avea prima intalnire intr-un loc populat,posibilitatea sa se intample ceva neplacut e mica.
In timp ce,o plimbare cu masina,reduce dramatic coeficientul de siguranta,sunteti doar voi doi si nu se stie unde poate ajunge masina respectiva,chiar daca tu conduci...
Prima intalnire,intr-un loc populat.
Daca va simpatizati, aveti timp destul sa ramaneti singuri, pe urma.
Parerea mea.

| elenababy explică (pentru greece12):

Asa ma gandeam si eu happy Multumesc mult pentru raspuns!

| greece12 a răspuns (pentru elenababy):

Nu ai pentru ce!
Mult noroc!

| UbexFlo a răspuns:

Ia un taxi, nu stii niciodata ce se poate intampla happy

| elenababy explică (pentru UbexFlo):

Si daca am masina? tongue

| UbexFlo a răspuns (pentru elenababy):

Ma rog, mergi cu masina ta laughing
Sa-nteleg ca esti mai matura asa.Depinde de ce fel de om e, ce ti-a aratat pana acum ca e. Daca s-a oferit sa vina sa te ia cu masina de acasa, eu cred ca deja a fost prea laudaros si crede ca te cumpara cu o masina asa ca mare grija la ce zice.

| elenababy explică (pentru UbexFlo):

Am 28 de ani happy. Pe mess pare ok, cum de altfel parem toti sau marea majoritate. Nu s-a oferit direct, mi-a dat de ales intre o plimbare cu masina si un suc.

| UbexFlo a răspuns (pentru elenababy):

Aaaa.Alege sucul, ca sa nu pari materialista, ca esti curioasa de masina lui sau alte de astea.tongue

| elenababy explică (pentru UbexFlo):

Nu sunt materialista, desi poate am parut cand l-am intrebat ce masina are dar era doar asa ca fapt divers. M-am intalnit cu un barbat de exemplu care nu avea masina si n-a fost o problema pentru mine. Multumesc pentru raspuns! happy

| scarletjo a răspuns:

Eu zic sa alegi sucul, unde sa mergi cu masina ta.Astfel ii poti arata ca esti independenta si cu picioarele pe pamant.Este mai bine sa fi precauta, nu stii niciodata cu cine stai de vorba(poate fi o persoana extraordinara, sau nu; niciodata nu poti cunoaste adevaratele intentii). Succes la intalnire!

| doc69 a răspuns:

Cel mai bine e sa va intalniti intr-un loc public...fiecare vine cu ce are.nu dai prea multe date de identificare din prima.paza buna trece primejdia rea