| 01041997 a întrebat:

Cum cuceresc un baiat cu care nu am vorbit niciodata dar ma vad aproape zilnic la scoala?

Răspuns Câştigător
| Andreeaa19 a răspuns:

Intri în vorbă cu elhappy,ca exemplu,dacă ţi-e ruşine i-aţi un pix în mană şi cand eşti în faţa lui "scapă-l" (să pară că e o greşală) şi probabil ţi-l va da el, iar tu îi mulţumeşti, şi te descurci tu de acolo, faceţi cunoştinţă etc...
Sau, roagă o prietenă/prieten comun (Adică să fie prieten şi cu tine şi cu el) să vă facă cunoştinţăhappy.
Sper că te-am ajutatbig grin!

2 răspunsuri:
| prrocuror a răspuns:

Incearca sa gasesti activitati comune cu el..si va fi mult mai bine..asa intrati si in contact.

| luciagb a răspuns:

Nu prea poti pur si simplu sa "cuceresti" un baiat. Fie te place de la inceput, fie nu te place deloc. Dar daca ai convigerea sau macar banuirea ca... nu stiu, se uita la tine des sau iti face ochi dulci, atunci verifica daca nu cumva ai vreun prieten comun /vreo prietena comuna cu el si incearca sa te bagi asa in seama. Sau straduieste-te sa afli ce-i place sa faca, pe unde umbla, cum isi omoara timpul sau alte chestii. Si daca ii stii facebook-ul, iti va fi mai simplu sa te bagi in seama cu el online decat pe viu. Succes cu el!