| DANIEL1399 a întrebat:

Cum sa imi fac parintii ca sa imi cumpere un telefon nou(HTC ONE)

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Vad ca te-au,, periat''' destui, dar eu iti voi vorbi din perspectiva unui parinte.Ai tai nu castiga cine stie ce.In primul rand trebuie sa platesca datoriile catre stat; apa rece,tot felul de abonamente ( aici intra si internetul), sa cumpere mancare, haine, sa te tina pe tine la scoala.
Daca mai raman bani dupa toate astea mai ai sanse.Dar asta nu intr-o luna- doua.
Plus ca trebuie sa faci si ceva ca orice copil; sa mergi si sa inveti la scoala, sa asculti parintii.
Asa ca multumeste-te cu telefonul pe care il ai.
Cand vei creste, vei munci, o sa ai telefonul dorit.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu note bune la scoala.Si sa ii mai ajuti la curatenie prin casa.

| mimiwewem a răspuns:

Păi, lingușindu-i.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

În primul rând gândeşte-te dacă ai nevoie cu adevărat de el.
Şi în al doilea rând, gândeşte-te dacă îşi pot permite părinţii această achiziţie sau există lucruri mai importante care trebuie să le asigure familiei.
Cred că dacă te vei gândi since la aceste întrebări, vei înţelege singur răspunsul la întrebare ta.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

POFTIM?
NU VREI SA AUZI DE SCOALA?
ATUNCI NU AI DREPTUL LA ACEL TELEFON?
Tu, ca un copil ai O SINGURA responsabilitate - notele la scoala.
Cum dracu vrei sa iti faci parintii sa iti ia un telefon de 3000ron daca ai note mici?
Si daca parintii tai ar da unui copil de.11-12 ani un telefon de 30 de milioane, ori sunt foarte bogati (avand in vedere ca in total castiga 1800ron, NU SUNT), ori cret! ni!
Crezi ca parintii tai au de gand sa isi puna salariile pe 4 luni pentru a-ti lua tie telefon? OK, daca nu vrei sa mai mananci 3 ani, este in regula, dar nu cred ca iti doresti asta!
Spune-mi si mie, daca iti fura cineva telefonul (avand in vedere valoarea telefonului si avand in vedere varsta ta), ce o sa faci? O sa le zici parintilor tai ca iti pare rau?

Tie iti pasa macar de parintii tai?

| MaxKiller911 a răspuns:

Eu nu-ti recomand sa-i inebunesti cu asta, dar daca au posibilitatile necesare sa ti-l ia poti lua note bune la scoala, sa te comporti mai frumos, sa nu te certi cu ei etc.

| yo547 a răspuns:

Incearca sa ii convingi de bunavoie sau incearca sa ii multumesti. Funda?

| kaBooMx a răspuns:

Frate, HTC One costa destul de mult. Depinde si de situatia ta financiara. Acum daca patintii tai castiga putin, sa nu te astepti ca o sa-l cumpere imiediat (poate chiar deloc). Incearca si tu sa-i ajuti la treburi, sa iei note bune, si sa strangi si tu o parte din bani ( sa le arati ca poti sa strangi si tu). Funda?

| kiduţa18 a răspuns:

Tu ai pretenția să-ți cumpere un telefon așa scump și tu să nu faci nimic? Pune-te pe învățat și fă curățenie prin casă și ajută-ți părinții cu orice îți cer. Să nu ai pretenția să ți-l cumpere azi sau mâine pentru că părinții tăi muncesc și iau puțini bani.

| Spex188 a răspuns:

Daca parintii tai castiga bine si nu se uita la bani atunci poti sa ii rogi sa iti cumpere.

| CynthiaElizabeth a răspuns:

Pai, mai intai gandeste-te daca il meriti straight face

| DANIEL1399 explică:

Va rog ajutati-ma

| DANIEL1399 explică:

Nu vreau sa aud de scoala

| DANIEL1399 explică:

Mama castiga 130 roni, iar tata 600 roni