cami
| cami a întrebat:

Cum sa-mi recapat prietenii? in ultima vreme a, inceput sa ne distantam destul de mult si ma simt din ce in ce mai singura sad

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Vine o vreme cind sita vietii incepe sa cearna. Prin ochiurile ei incep sa cada unul cite unul prietenii. In sita vor ramine doar acei cu adevarat prieteni si din cauza ca au inima si sufletul mari, nu incap printre ochiuri.

10 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pai se intampla - si eu simt la fel, desi probabil si la tine, ca si la mine este doar o falsa impresie. Poate ca sunteti ocupati cu altceva - fetele au un prieten, au scoala sau slujba care le ocupa timpul. Poate mai fac si meditatii, sunt lectii de facut... (asta daca esti eleva), mai au si parintii pretentii (gen curatenie, spalat vase) asa ca se impart si ele cum pot. Dar daca stabiliti sa iesiti din timp - pun pariu ca o vor face. Daca stabiliti o zi cand sa iesiti ca fetele (sau cu trupa) sunt convinsa ca toti vor fi de acord. Poate ca si ele se tem ca te-au pierdut de prietena, poate nici tu nu le acorzi mai multa atentie. Sa stii ca intr-o prietenie, ca si intr-o casnicie este munca de intretinut. Nu poti fi prieten doar pe vreme buna, doar cand iti convine asta. Este bine sa-ti alegi cu grija prietenii si cand o faci sa stii sa tii pastrezi.

auran
| auran a răspuns:

Mai bine intreaba-te daca ti-au fost prieteni!
La mine asa zisele prietenii cand sau terminat s au terminat si gata. De asta nici nu prea cred ca exista prieteni. Eu am mai mult cunostinte si amici dar, prieteni?!
Daca te simti singura, atunci fa-ti alt cer de prieteni cum le spui tu.

| Farcas a răspuns:

Sa sti ca si eu trec exact prin aceeiasi situatiestraight face e aiurea stiu.insa incep sa cred ca nu mi-au fost prieteni asa cum ziceau ei.am vb chiar si cu mama de asta si mi-a zis acelasi lucru.n-am mai vb de cateva zile cu ei. mi-am ocupat timpul doar cu prietenul meu, familia si scoala.cred ca am sa incep sa-mi caut alti prieteni.pentru ca ma gandesc ca exact acelasi lucru vor si ei.altfel nu vad care ar fi motivu pentru care sar distanta de noi.acum vezi tu ce faci.bafta!:*

| Delia 75 a răspuns:

Pai in primul rind cred ca ar trebui sa incepi prin ai suna si ai invita undeva la un suc. Apoi cred ca ar trebui sa aveti o discutie deschisa pe tema a ce s a intimplat, de ce s au racit relatiile dintre voi.Si cel mai important prieteni trebuie tinuti proape, nu trebuie sa uitam de ei cind suntem fericiti.
Bafta... sper sa ai noroc cu prieteni tai.

| Ben. a răspuns:

Prietenii sunt mereu aproape! pe cunostinte le deranjeaza cd nun sunt periate constant si fereasca D/zeu sa vorbesti despre tine insuti in mod pozitiv

| RamonaMn a răspuns:

Asa m`ams imtit si eu cand am fost certata cu prieteni mei insa totul s`a rezolvat pentru ca am reusit sa vorbesc cu ei si sa clarific situatia.

| Elena0210 a răspuns:

Vorbeste cu ei. Daca iti sunt prieteni adevarati gasiti motivul distantarii voastre si rezolati problema daca nu cautati alti prieteni.

| N538961518 a răspuns:

Dar mai intreaba-te inainte ce aveti in comun? gandesc apropiat de tine? ...si va gasiti chestii de facut si le faceti impreuna...beti,drogati-va,munciti,plimbati-va,faceti sport, daramati tomberoane...sau mai stiu eu ce va place sa faceti... dar neaparat trebuie sa existe o activitate comuna.Activitatile apropie oamenii nu oamenii apropie oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec prin aceeasi situatie ca a ta dar cel mai bine, daca te ignora ingorai si tu dar daca incearca sa vorbeasca cu tine nu refuza poate nu mai prinzi alta sansa...asta depinde de tine

| Pirikutzz a răspuns:

Incearca sa vezi ce le place lor...si comparate cu ei...ai ceva in comun? daca da incearcai sa ii aduci spre acel lucru...