| mgtow a întrebat:

Cunoasteti un documentar legat despre jumatatea vietii? In care apar diverse persoane care povestesc cum si-au cunoscut jumatatea sau in care explica etapa vietii a omului (cand isi gaseste prietena, esecurile prin care trece, familia etc.) M-a cam plictisesc si mi-ar place sa vad un documentar de acel gen, asta nu inseamna ca m-am schimbat, tot misogin raman.

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Of,of,Misogine,pai daca esti chitit sa ramai asa,la ce-ti trebuie documentar despre jumatatea fiecaruia? (te-ntreb cu prietenie)
Se numesc Ana Vlad si Adi Voicu realizatorii unui documentar Metrobranding Victoria, despre fabricile noastre adevarate, pe vremea lui Ceasca.
http://www.cinemarx.ro/trailere/Metrobranding-Metrobranding-2424916.html
De fapt,este despre relatia de dragoste dintre oameni si obiecte, cum spun chiar regizorii daca-i intrebi, oameni care chiar faceau acele obiecte si produsul finit, cum ar veni.In film dai peste incredibile declaratii de dragoste ale lucratorilor. Mie mi s-au parut profunde. Filmul nu e cine stie ce dar are acel parfum de epoca si are un oarece iz comic(altii zic-tragic) pentru ca vremurile s-au schimbat,fabricile sunt de mult fier vechi pe mana banditilor dar ei au ramas cu gandul tot la prima lor iubire(masina de cusut Ileana,biciclete Pegas de la Tohan,aparate foto de studio,becuri de nu stiu unde,tenisi de Dragasani,etc). Foarte dragut! iar dragostea lor pentru meserie pare cu adevarat sincera, un fel de jumatatea vietii, privita metaforico-râzăcios.

7 răspunsuri:
| dollydee a răspuns:

Documentare nu stiu, dar am vazut cateva filme care se leaga cumva de subiectul acesta. What dreams may come si A very long engagement. Mie mi-au placut si zic ca merita.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dollydee):

Asa e, numele lui, in traducere, se transforma in Dezamagit.
Si asta e dur, nu, @Misogin?

| mgtow explică (pentru anonim_4396):

Misogin inseamna un barbat care uraste femeile, nu doreste nici un tip de contact cu ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Scuza-mi ignoranta si faptul ca n-am cazut perpendicular pe definitia din DEX, cred ca am fost indus in eroare de cererea din cadrul intrebarii.

| dollydee a răspuns:

Si apropo de numele tau.permite-mi sa nu te cred ca esti misogin

| mgtow explică (pentru dollydee):

Chiar daca nu vrei sa crezi accepti cruda realitate, asa am ajuns sa fiu si stiu ca e dur.

| jena0000 a răspuns:

Daca te plictisesti iti dau un documentar care iti poate schimba modul putin modul de gandire si sa vezi lucrurile putin altfel :
Zeitgeist sunt lungi si iti te pot acapara dar sunt mai multe parti.