| Lovξ a întrebat:

Cunosc un baiat de vreo 4 saptamani, merge totul bine între noi. Este potent financiar. Ce i drept am nevoie de o suma Maricica de bani "3 mii euro" pentru o afacere, as vrea sa ii spun dacă ma poate împrumuta el, însă îmi este Rușine..sa nu creadă ca sunt pe interes sau ceva de genul..cum ar trebui sa acționez? Merci

17 răspunsuri:
| Lovξ explică:

Nu înțeleg de ce te trezești tu comentând dacă efectiv nu ai o treaba cu viața. Care e problema ta? Esti un om frustrat și cu probleme personale. uite ce vocabular ai, esti demn de mila, fac ce vreau, nu esti tu in măsura sa judeci, dacă nu ai un răspuns inteligent, te rog sa te abții de la comentarii proaste ca și tine de altfel, Bye

| Liviu a răspuns (pentru Lovξ):

Sunt prost, dar sunt un prost pe bani mei, muncesc cinstit, platesc la stat, nu stau cu curu la bataie pentru o shaorma ca tine. vi aici si intrebi cum sa ii zici aluia sa te traga-n teapa mai bine sa iti dea niste bani de seminte in loc sa intrebi cum sa te angajezi si sa numai fi lichea pe bani statului.Cat despre raspunsurile mele, cum ai vrea sa fie? ce ai vrea sa iti zic? sa il lasi sa te frece-n fund pentru 3k euro? ma fetita, du-te la munca nu la intins mana.Ce nu pricepi? nici la magazin nu te lasa sa iei paine fara 10 bani, dar sa mai primesti gratis 3 000 EURO! judeca la ce intrebari penale pui, ai noroc ca nu iti iei report pentru flame, si pentru trolling! administratori site-ului sunt prea blanzi cu tine

| Evolution a răspuns:

Pai in primul rand... esti pe interes laughing?
Logic ca o sa sune ca esti pe interes imediat ce il intrebi de bani.
Poti incepe sa ii explici afacerea in primul rand.
Nu sa ii ceri direct bani si dupa sa ii spui de ce.
II explici afacerea si dupa daca se simte si vrea sa te ajute (ii spui si ca ai nevoie de suma aceea de bani si bla bla, fara sa ii ceri direct lui) o sa te ajute, daca nu se ofera sa iti dea bani, clar nu o sa iti dea.
Eventual frumos ar fi sa ii spui (ca tot aveti o luna) in caz ca iti ofera sa mergi totusi cu el la notar si sa declari ca ii dai inapoi.
Asa o sa prinda incredere in tine si probabil si tu in el.

| RAY a răspuns:

Asa e

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, chiar esti pe interes... odata ce asta iti este si intentia.
Isi va da seama daca ii ceri bani, de ce ii ceri... dar nah, poate nu conteaza pentru el ceu 3000 de euroi, asa ca, poti sa-i ceri si vezi tu daca-ti da banii sau iti reda libertatea.

| Staind a răspuns:

4 saptamani, 3mii, 2x ipocrizie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

..Rusine, interes, afacere.
Cand pui cuvintele astea intr-o singura postare e clar ca habar nu ai in ce rahat te bagi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicand. Il intrebi daca ar putea sa te imprumute cu acesti bani printr-un contract de imprumut intre persoanele fizice cu ipoteca. Doar vrei sa-i dai inapoi banii, nu? :3

| m1dn1gh7 a răspuns:

Merge bine relatia atat timp cat e un barbat potent financiar sau merge pentru ca va iubiti foarte mult si vrei sa aveti un viitor impreuna? Inclin spre prima varianta. Eu unul nu ti-as da, si spun asta fara rautate. Nu ai nicio luna de cand il cunosti, dar vrei sa ii ceri 3000 de euro. Cam tupeist gand. Scarbos chiar.

| Lovξ explică (pentru m1dn1gh7):

Intr o luna nu este iubite, merge bine pentru ca ne înțelegem bine, am sentimente puternice, de aceea nu vreau sa se înțeleagă greșit acest gând "scârbos", mersi oricum pentru 'sfatul tau intelingent'

| Alexandru_George_2002 a răspuns:

Simplu, nu ii cere.mai asteapta cateva luni/ani

| MariusDB a răspuns:

E clar ca nu e momentul in care sa ceri suma asta, oricat de bogat ar fi, o sa il lasi cu multe semne de intrebare. Ai putea totusi sa aduci ideea cu afacerea in discutiile voastre, poate doreste din bunavointa sa te ajute. PS: daca il iubesti si nu vrei sa-l pierzi, fii sigura ca afacerea mai poate astepta.

| Victoria009 a răspuns:

Plinge-te prin preajma lui ca atit de mult iti lipsesc acei 3 mii euro, sau pur si simplu niste bani. Daca in aceste 4 saptamini ati reusit sa va imprieteniti, si daca el nu are probleme cu banii, sunt sigura, te va ajuta happy Bafta.) )

| Eyona a răspuns:

Daca ai nevoie neaparat de bani. Ii poti spune de afacere si ca te gandesti la o afacere ii povestesti totul despre ce e vb cum vei actiona care sunt parerile tale etc iar astepti sa iti spuna ce parere are de afacere daca ii place daca suna bine etc. Daca raspunsul este pozitiv ii poti sugera ca este o singura problema. Ai nevoie de un sponsor, cineva care sa ivesteasca iar dupa sa ii returnezi banii astepti raspunusl lui si daca vrea se va oferi te va ajuta daca nu eu nu iti recomand sa insisti ca sa nu strici ceea ce este intre voi sau sa ii dai o impresie proasta. Succes.

| bmkpha a răspuns:

Daca e de treaba si are incredere in tine de ce nu? desigur legal.