| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai avea o fata și ar avea un copil deja născut și ar rade lumea de ea cum ați reacționa?

18 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce mi-ar pasa mie de ce zice lumea? cine este "lumea" asta cu mine? lumea asta care este formata in majoritate din hoti si pesti, "lumea" asta in care fetele lor sunt majoritatea prostituate prin Romania sau prin afara, lumea asta formata din toti evazionistii si toti indemnziatii care nu stiu ce sa mai faca sa mai castige un banut nemuncit...
Deci in final, de ce sa iti pese de ce zice aceasta lume falsa, aroganta si increzuta, cei care rad de altii dar nu-si privesc "barna" din ochii lor!?

Făţarnice, scoate întâi bârna din ochiul tău şi atunci vei vedea să scoţi paiul din ochiul fratelui tău. (Matei 7:5)

| Violleta2022 a răspuns:

Lumea nu rade de fata aia minora, care are copil, ci de parintii care nu au educat-o si au lasat-o sa se destrabaleze pe strazi cu diversi baieti.

Pana la urma fetitat aia nu are discernamant si nici capacitatea sa se protejeze, iar nesupravegheata de parinti a facut ce a vrut, inclusiv sexuila cu alti baieti.

Unicii vinovati sunt parintii, care aveau intreaga raspundere sa-si educe si supravegheze copilul pana la 18 ani, asa cum face orice parinte normal la cap, cu dragoste si protectie pentru copilul lui.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa vad daca am inteles.
fata aia e minora (sa zicem 14 -15 ani), acea fata are un copil! copil cu copil.
Nu e prima si nici ultima! Lumea oricum rade.As fi alaturi de ea.Si poate undeva e si vina mea.

| VoidEternal a răspuns:

O fata adică o fiică? O iubita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care lume? Ce treabă are lumea și ce treabă am eu cu lumea când copilul meu inima din inima mea suflet din sufletul meu are un necaz o problemă copilul meu și eu mă uit în gura lumi? Doamne Dumnezeule ferește...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și dacă ar lua și ar merge pe drumurile cele mai greșite și cele mai murdare și cele mai pătate tot copilul meu rămâne tot sufletul și inima mea rămâne nu-mi mași întoarce privirea și ochii de la copii mei nici dacă m-ar îngenuchia și măr executa tot nu iași scoate din inima mea și sufletul meu este datorita mea că părinte să-mi asum ori-ce faptă asupra mea a copilului meu ori care i-ar fi greșeală și fapta mai bine sunt excutată de propriul meu copil decât lumea.

| ioana748 a răspuns:

Nu se intelege prea bine intrebarea, dar cu timpul lumea o sa aiba altele de comentat
De cand un copil este motiv de ras? Sa dai viata este cel mai frumos lucru.
Oricum gura lumii nici pamantul nu o inchide. Am ramas o tara de inapoiati.
Nu faci nimic, te intereseaza de familia ta si atat.
Toate cele bune,

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ioana748):

Poate nu stie sa se exprime.
vezi raspunsul meu.

| ioana748 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Unii oameni nu stiu sa se exprime dar tot suflete sunt.
Mi a placut raspunsul tau.
happy

| Lupică27 a răspuns:

Lumea e proasta si rea, de ce m-ar interesa ce zice lumea?

| Miruna333 a răspuns:

Nu reactionez. De ce m-ar afecta ca rad altii, conteaza ce simt eu. Pe primul loc sunt eu, nu altii

| SkandallKamataru a răspuns:

Ce intrebare... ma voi nu sunteti sanatosi ma frate ma jur.

Răspuns utilizator avertizat
| LisaJulie a răspuns:

Nu! A fost alegerea ei! Acum 200 și ceva de ani fetele nășteau la 15-16 ani! Dar i-aș spune ca s-a dus copilăria și ca trebuie sa se maturizeze

| HUAWEHUAWE a răspuns:

M-aș chinuii sa o sustin cat mai mult, in nici un caz posibil de partea lumii sa o mai si cert sau sa-i fac rau.
Copilul dumneavoastra, nepotul dumneavoastra, sa nu treceti de partea lumii care o rade sa o si certati, sustineti-o.

| CLaludiu1234 a răspuns:

Daca nu te superi ce varsta are fata care a nascut un copil? Nu contează ce spune lumea, oricât bine ai face cineva tot se va găsi sa te vorbească de rău.În cazul tău sa înțeleg ca ai o fiica, fiica ta are la rândul ei un copil, și rade lumea de ea pentru ca are un copil?

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Indiferent dacă fata este minoră sau nu e bine să fie susținută.