| ArkanHell a întrebat:

Daca ar fi sa zicem ca tu esti barbat si ai 25 de ani si te indragostesti de un copil de 13-14 ani (fata evident), e neaparat pedofilie? sau e valabil doar la cei care intretin relatii sexuale fata de minori...

15 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este deja o mare problema medicala.

| h3r a răspuns:

Ce poate vedea un tâmpit de 25 de ani la o fetiţă nedezvoltată fizic şi mai ales psihic? - 13 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu are varsta.Pedofilia nu are treaba cu astea, aia e valabila pentru oameni nebuni care fac asta fara discernamant.

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Pentru astfel de oameni :"Iubirea nu are varsta". Dar. Va avea consecinte. Asa ca cel mai bine ar fi sa nu ne lasam pacaliti.
Bafta!

| Laura a răspuns (pentru AlleSss):

Uimește-mă, despre ce consecințe vorbești (care să fie legate exclusiv de diferența de vârstă)?

| AlleSss a răspuns (pentru Laura):

Pai. Stii si tu majoritatea. Sa nu te trezesti cu violenta, sau mai rau.un bebe... Scuze, dar cam asa sta treaba cu astfel de relatii.

| elyfel a răspuns:

Iubirea nu are varsta.dar atentia in forma in care se manifesta si la ce varsta

| irrumator30 a răspuns:

DA, e pedofilie. Cauta-ti fete de varsta ta care sa-ti placa, obsedatule! Sunt atatea domnisoare frumoase in Romania asta, care au peste 18.

| JiTerra a răspuns:

Doar daca intretii relatii sexcuale. Dar diferenta de varsta e prea mare. Daca era 25-31 sa zicem..suna mai bine:d pentru ca te gandesti ca amandoi sunt deja adulti. La 13-14 ani.

| wj a răspuns:

PEDOFILÍE, pedofilii, s. f. (Med.) Atracție sexuală față de copii. – Din fr. pédophilie.
Acum poti sa iti dai seama si singur..in functie de sentimentele tale. Dar as zice ca e putin..deplasat.

| Smileygirl23 a răspuns:

Asteapta sa mai creasca. Dupa ce implineste 18 ani, probabil ca nimeni nu o sa te mai judeceIdeea e ca sunt multe cazuri de genul asta care initial par deplasate, greu de acceptat. Acum conteaza si gradul de maturitate al fetei si cum percepe ea lucrurile, e posibil sa nu stie in ce se baga si sa o poti usor ameti de cap [in cazul asta esti singurul vinovat pe situatie daca treaba iese rau].
E cu mai multe taisuri situatia oricum...

| STyL3z a răspuns:

Nu conteaza daca te indragostesti de cineva mai mic decat tine
este omenesc sa te indragostesti love struck
dar totul are si o limita.......nu poti intinde coarda prea mult
o fi o lume libera dar exista si excepti.

acum in legatura cu funda... nu ai degand sa o dai cuiva?

| Bumbuu a răspuns:

Iubirea nu are varsta! dar totusi, ai grija!

| Curca_Georgiana_1991 a răspuns:

Doar daca intreti relatii sexuale! dar totusi e prea mica!