| AdytzaAdytza a întrebat:

Daca parintii se despart din cauza tatalui trebuie sa il urasti?sad

Răspuns Câştigător
| madutza33 a răspuns:

Nu... te inteleg...si eu am trecut printr-o situatie apropiatacrying... poate nu te inteleg perfect dar si eu la inceput simteam un pic mai multa ura dar pe parcurs m-am obisnuit si am invatat sa il respect si sa il iubesc ca si inainte...

19 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru tine este tot tatal tau si iti doresc din tot sufletul sa fie asa si sa te faca sa simti asta mereu!

daniela
| daniela a răspuns:

Nu Poate el are probleme de comunicare sau sentimente cu mama dar isi iubeste copiii. Atunci de ce trebuie sa-l urastei?

| Vizitiul a răspuns:

Nu trebuie sa urasti tatal, trebuie sa urasti cauza, si cu asta am spus totul si de fapt nimiclaughing

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu trebuie sa-l urasti. TI-a dat viata cel putin.

| rozalia25 a răspuns:

Nu, in nici un caz, ci mai degraba sa-l ierti, si sa intelegi ca e si el om, si are slabiciuni si greseste. Uneori oamenii mari isi distrug iubirea din cauza egoismului (se gandesc numai la ei) si atunci cand se despart, amandoi sunt vinovati, nu doar unu. Dar decat sa se certe, e mai bine sa fie la distanta unul de celalat.

| albastrel a răspuns:

Bineinteles ca nu! cred ca preferii sa ii ai pe amandoi sanatosi si fericitii decat sa stii ca pentru a ramane impreuna si-au sacrificat fericirea! nu-i condamna! intelege-i si iubeste-i pentru ca va veni o zi in care vei cunoaste dragostea si vei intelege cat de greu este sa stai cu cineva pe care nu-l iubesti!

kratos
| kratos a răspuns:

Nu neaparat! Daca chiar s-au despartit este clar ca nu sunt facuti unul pentru celalalt si a fost doar o poveste scurta de dragoste. Daca se despart ar trebui ca tu sa privesti inainte si sa inveti din experienta lor.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ei tot parintii tai raman si daca se despart...nu trebuie sa ii urasti ca nu mai sunt impreuna... pur si simplu...trebuie sa accepti situatia si sa-ti iubesti si respecti parintii!

| Bishop a răspuns:

Nu neaparat, asta tine cont de sentimentele fiecaruia, daca cineva simte ca trebuie sa il urasca, il uraste, daca nu, nu...

| lora_9285 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti urasti tatal. Ei stiu problema intreruperii mariajului lor.indiferent ce se intampla, el ramane tot tatal tau.Pt ca, atunci cand au fost amandoi sunt sigura ca si el a contribuit la ajutorul familiei atat cat a putut. Tu sa fi cuminte si sa inveti bine! Pt ca ei, sa fie mandrii de tine.

| sy46 a răspuns:

Intelege ca nu poti obliga pe 2 oameni sa se iubeasca, sa se intelegeaga. Asa cum nici tu probabil nu te intelegi bine cu o colega de clasahee hee. Daca se despart, nu e numai vina unuia, ci e vina amandurora ca s-a ajuns acolo.Nu te intrista, ca mai mult ca sigur cand vei ajunge de varsta lor vei intelege. Pentru ei tot copilul lor vei ramane, si amandoi te vor iubi in continuare si vor incerca sa-ti rezerve un viitor cat mai bunhappy

| naty_3185 a răspuns:

Nu! casnicia parintilor nu a mers, dar tu trebuie sa fii in conditii bune cu ambii parinti!

Răspuns utilizator avertizat
| Lola_5953 a răspuns:

Pai...nu!
dar daca tu simti ca il urasti nimeni nu poate schimba asta...insa daca il iubesti nu trebuie sa te faci sal urasti pentru ca asa e la moda...depinde de sentimentele tale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti urasti parintii, ei doi sunt un cuplu, daca nu se mai inteleg si se ajunge la despartire, tu trebuie sa ii intelegi si sa le fii alaturi, nu poti trece de partea unuia dintre ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza cauza care ti s-a prelucrat si implementat in creer.Nu s-au mai iubit. E singura cauza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa il urasti tie nu ti-a facut nimic, dar probabil suferi foarte tare. Te cred si stiu ca simti ca nu mai vrei sa exista dar ura este un sentiment rau care iti ocupa viata inutil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu trebuie dar depinde de situatie ca e complicata sau usoara tra sa fii cu capul sus