| printesa00 a întrebat:

Daca sora mea se marita cu iubitul ei, eu ce ruda sunt cu mama si tatal iubitului ei?

Răspuns Câştigător
| Janetthe a răspuns:

Esti o ruda. Doar sora ta si parintii tai au o denumire la acest grad de rudenie.
Parintii tai cu parintii iubitului sorori tale sunt cuscri iar sora ta cu parintii iubitului ei sunt socri.
Daca vrei poti sa le spui cuscri parintilor iubitului sorori tale
Iubitul ei iti este cumnat.
Felicitari pentru nunta si spr ca te-am ajutat happy

| printesa00 explică (pentru Janetthe):

Inca nu s-au casatorit, dar anul viitor o vor face big grin

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Ii poti numi si tu cuscrii, asa cum ii vor numi parintii tai pe parintii lui.

| vladut_2434 a răspuns:

Pai tu cu parinti baiatului esti doar o ruda oare care nu s-a dat un nume la acest grad de rudenie insa cu sotul surori tale esti cumnat
Spune-i surori tale casa de piatra