| LonelyGuy92 a întrebat:

De acest Paste am fost binecuvantat cu niste musafiri nepoftiti de ai prietenului soramii, mai exact parintii lui si m-am aprins foarte tare cu ai mei pe subiectul folosirii toaletei de catre cei 4 la numar, all inclusive gen (igiena, dus etc) si le-am explicat alor mei ca e cam anormal asta sa se mai si spele dumnealor in baia platita si facuta din banii mei si le-am replicat ca nu eu m-am insurat cu ala ci sora-mea! Poate sunt putin paranoia si nu ar trebui sa fiu atat de sarit de pe fix cu lucrul asta, dar avand in vedere ca astia vor sta trei nopti la noi ar trebui sa imi fac un wc in fundul curtii! Ce motive sa creez in favoarea mea sa plec de acasa sau sa le dau de inteles ca nu vreau sa am de a face cu parintii astuia (pe care evident nu ii inghit mai ales pe el daramite frate-so sau tac-so etc), doar la cina si un salut gen sa nu imi petrec Pastele cu el! Multumesc ca ati citit si chiar vreau sa aud niste pareri voi ati accepta sa vi se transforme casa in hotel

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu ai muncit pentru casa aia?
Daca nu iti convine, fa-ti casa ta si iti vei selecta singur musafirii.

| LonelyGuy92 explică (pentru darrio2007):

Da e o idee sa imi fac propria mea casa pe viitor, uite ce am ajuns sa patesc sa fiu nevoit sa ma prefac ca imi fac placere prezenta unor musafiri de dragul soramii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deci părinții prietenului sorei tale. Invitați de cine? A cui e casa? Dacă merg la WC în casă, îl spurcă? Dar dacă pleci de acasă și te întorci, WC-ul nu rămâne spurcat definitiv de ei?

| Hammurabi a răspuns:

E casa ta sau a părinților tăi?
Ce înseamnă baia făcută din banii tăi?
E singura baie din casă?

| LonelyGuy92 explică (pentru Hammurabi):

De la etaj intr-un fel DA, cert e ca o sa imi strice buna dispozitie chestia asta mini vacanta asta numai de musafiri aveam nevoie eu acum de babaci lu asta

| LonelyGuy92 explică (pentru Hammurabi):

Imi vine sa o iau dreacu pe campii de nervi, si problema e ca ai mei parinti comunisti vor sa iau parte la acest circ, deja imi si imaginez subiect de discutie si fratele tau cum de e un l....r trist virgin la 30 de ani singuratic uite ce frumos e laughing)

| LonelyGuy92 explică (pentru Hammurabi):

Avand si problema asta pe cap realizezi si tu cat o sa imi faca placere vizita asta, in loc sa imi vad de camera mea de prizonier in care m-am obisnuit, trebuie sa inghit 4 zile niste....vai si amar off

| Hammurabi a răspuns (pentru LonelyGuy92):

Sunt multe chestii ciudate în ce-ai povestit.

Ai întrebat "voi ati accepta sa vi se transforme casa in hotel?"
Nu e foarte clar a cui e casa. Dacă e casa părinților tăi, pot face ce vor ei. Tu nu ai absolut nici un cuvânt de spus acolo.

La 30 de ani, părinții tăi nu te pot obliga să iei parte la un eveniment în familie legat de sora ta, dacă tu nu ai chef. Dar iar se pune problema altfel, dacă e casa lor.
La fel și problema cu baia sau cu accesul la baie.
N-ai cum să consideri că baia e numai a ta. Doar nu plătești chirie pe spațiul în care locuiești.

Trebuie să înțelegi un lucru.
Dacă e casa părinților tăi, nu contează absolut deloc ce vrei tu, ce nu-ți convine ție, ce nu-ți place ție. Ei fac ce vor în casa lor.
Dacă ei au chef, mâine te pot da afară din casă definitiv. Legal.
Legea e de partea lor.
Deci nu poți avea nici un fel de pretenții.
Eu am plecat din casa părinților la 20-21 de ani. Și am făcut ce am avut eu chef.

| LonelyGuy92 explică (pentru Hammurabi):

Usor de zis, pare ca nu vor sa ma lase sa plec nici de acasa in zilele cu pricina, deci efectiv mai bine ma duceam in mortii mei la munca de paste stiam o chestie

| Hammurabi a răspuns (pentru LonelyGuy92):

E anapoda rău de tot.
Tu la 30 de ani să te oblige să faci ce vor ei?
Îți dai seama că ăsta e un fel de șantaj? Ei profită de faptul că stai în casa lor și te obligă să faci și să suporți ce vor ei.

| LonelyGuy92 explică (pentru Hammurabi):

Pe strazi prin gunoaie e destul de frig ce sa zic laughing) daca as fi avut si eu o nemernica alaturi probabil ca nu mai stateam cu ei, dar nu am eu norocul asta sa ma iubeasca una pentru ce sunt in viata asta de ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normal sa foloseasca toaleta.
Poate ai o problema mentala de care nu stii...

| LonelyGuy92 explică (pentru anonim_4396):

Si sa stearga cu limba ca nu am perie la wc