| DAAAAAAAAAA a întrebat:

De ce de mici va place sa aveti relatii desi stiti ca relatia nu va dura fiindca la 13 ani relatia nu va dura o vesnicie si nu o sa va casatoriti niciodata? de ce prefera-ti sa suferiti si sa aveti relatii scurte facandu-va inima ferfelita de rani in cat cand veti fi mari nu veti mai iubi cu toata inima si veti profita de baieti si baieti la rand de fete! vreau argumente!

14 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Pentru ca omul prin definitie este o fiinta sociala si doar cokmunicand inveti, prinzi experienta si iti definesti propriile dorinte si propriul fel de a fi.

| sabin89 a răspuns:

Foarte frumoasa intrebare, simonica! Poate cea mai frumoasa pe care am vazut-o pana acum pe acest site. Felicitari, pentru ca gandesti asa frumos!

| DAAAAAAAAAA explică (pentru sabin89):

Multumesc! ma bucur ca iti place intrebare mea! cunosc persoane care sunt de acord cu mine, altele nu sunt deacord..desi stiu ca e doar asa o distractie relatiile de mici![sau sa spun asa: relatii fara viitor]...

| Delicacy a răspuns:

Nici relaţiile de la 17 ani în sus nu durează mult...
Suferinţa va exista mereu,chiar dacă unii spun că nu le pasă, că îşi bat de joc, că nu iau relaţia în serios, dar ea este în formă latentă şi când se va declanşa, nu va fi un final fericit.Îmi pare rău pentru acest gen de persoane.Eu am un fel dar,blesetm nu ştiu cum să-i zic, dar pot să simt durerea celui de lângă mine, chiar dacă nu recunoaşte asta, nu o arată...şi această durere se exercită asupra mea, uneori chiar mă doboară...

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai multi fac asta deoarece vor sa se mandreasca, dar altii pur si simplu nu realizeaza.Cum spune proverbul"Dragostea este oarba"(nu ca la 13 ani se poate numi dragoste, am zis ca tare).
Desi am 12 eu una nu ma dau in vand sa am o relatie!(niciodata)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza basmelor in care fetele traiesc cu "printul " lor pana la moarte.
Si eu am ajuns la concluzia ca dragostea e o prostie in copilarie. Prea multe sentimente puse in joc si oricum nu e pentru vesnicie. Si pana la urma nimic nu e pe vesnicie daca ai si niste principii la bord si daca te inseala ii zici next. Si cum nimeni nu e sfant cam greu...
Dar oricum eu continui sa iubesc din tot sufletul si sa trec ca o albina din floare in floare, in fiecare saptamana iubesc alta carte.

| DAAAAAAAAAA explică (pentru anonim_4396):

Da.dar umbland din floare in floare inima ta se va rupe asa cate putin..si cand vei vrea sa fi cu o persoana pentru toata viata nu vei mai putea sa o iubesti cu toata inima! fiindca inima ta e sparta fiecare bucatita apartine unei persoane din trecut...
asta e partea rea la tine.ce ai spus mai sus e foarte adevarat!

| Cosmin1I a răspuns:

Tot ce a zis Rosered + Este mai bine sa suferim de mici caci invatam.Cand crestem si incercam asa zisa relatie si nu reuseste nu o sa avem habar cum sa trecem peste. Vreau sa zic ca aceste mici experimente sunt menite sa ne ajute sa invatam din propriile greseli.Cine ajunge sa isi schimba parerea despre iubire doar pentru ca a fost ranit in trecut pentru mine este un Las si nimic mai mult.

| Camelisa a răspuns:

Deoarece,copii din ziua de azi vor doar sa se afiseze, sa se "mandreasca" cu vezi Doamne ce au facut ei.Multa incultura.Parinti...parinti au o parte din vina aici, pentru ca tu ca parinte trebuie sa iti ti copilul aproape sa il cresti "corect"sa ii oferi o educatie, daca copii vad in familie unele chesti negative ce pretenti am avea noi de la ei?

| DAAAAAAAAAA explică:

Vroiam sa va mai spun ceva: eu am doar 15 ani!

| Mademoiselle18 a răspuns:

Eu una am 16 ani si nu am avut prieten pana la ora actuala happy Consider ca majoritatea "copiilor" din ziua de azi au impresia ca sunt "la moda" daca au o relatie de la o varsta destul de frageda.Toti incearca sa impresioneze si sa se faca remarcati printre "cei mari" si nu realizeaza ca de fapt isi irosesc copilaria.Dorinta de maturizare este mult mai coplesitoare decat ratiunea happy

| adryyyyyyyyyy a răspuns:

Fiindca asta este viata! si asta este adolescenta! daca nu am trecut prin asa ceva inseamna ca degeaba am trait...