| adriana543768654567895334 a întrebat:

De ce prietenii se pierd asa de usor?

17 răspunsuri:
| ZuZzA4eVeR a răspuns:

Prieteni nu se pierd niciodata, indiferent de cf, de c sp ei vor fi mereu prieteni tai si o part imp din viata si inima ta. Daca unii prieteni se comporta urat si te ranesc poate ei nu te considera amica lor si nu iti impartasesc aceleasi sentimente. Oricum daca u crezi c iti sunt sau ti-au fost prieteni o parte din inima ta e la ei, fie c vor sau nu.

| Anileda a răspuns:

Pentru ca nu au fost prieteni.

| VIPlidia a răspuns:

Exisat multe posibilitati:
1.Niciodata nu ti-a fost prieten, si nu i-a pasat de tine, si nici daca te-a pierdut
2.Nu au fost apreciati pentru ceea ce sunt cu adevarat
Se pot pierde din cele mai stupide certuri si conflicte, din gurile rele, sau pentru ca nu le pasa de cei care ii inconjoara.

| pwp a răspuns:

Pentru ca nu exista!

| ea_6764 a răspuns:

Pentru ca lumea e plina de idioti. De rahaturi ambulante care profita de bunatatea celorlalti. In ziua de azi oamenii se simt bine facandu'i pe altii sa se simta prost.
Deci ori ne obisnuim,ori ne cam devoreaza de vii. Pentru ca,din pacate,nu mai poti avea incredere in nimeni si daca esti bun, esti luat drept prost.
Sper ca n'am fost prea dura, dar cam asta e realitatea. happy

| trustbogdan a răspuns:

Pentru ca nu-s prieteni happy

| 4b a răspuns:

Pentru ca ce este bun pe acest pamant, este si trecatorsad

| TheQueen a răspuns:

Aa...simplu.pai daca ii pierzi asa de usor, inseamna ca nu ti-au fost prieteni adevarati...sti cum se spune: o prietenie ce nu mai e, nu a Existat niciodata! Sper ca te-am lamuritbig grinfunda?

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Mda prietenii sunt ca laptele:profita de ei cat mai rapid, ca daca nu se acresc happy cel putin asta am descoperit la mine straight face

| iulia7621 a răspuns:

Pentru ca nu sunt prieteni adevarati!

| Nesquik_8060 a răspuns:

Ce-i frumos dureaza putin.

| Cosmin162749 a răspuns:

Pentru ca oameni nu stiu ce vor si nu respecta prieteni lor

| ciprian_7143 a răspuns:

Pentru ca sunt legati cu fire slabe!

| ionuutzuu a răspuns:

Pt. ca atunci cand ii ai nu stii sa ii pretuiesti.

| Nesquik_1900 a răspuns:

De mere .

| mihai20 a răspuns:

1.pai asa mi s-a intamplat si mie la inceput te intelegi foarte bine cu el apoi ii descoperi defectele unul din voi 2 va paraste secrete apoi incep certuri apoi...si nu mai vb cu el 2. e ceva in genu ai un prieten/a care are un iubit/a si tu il inseli 3.pur si simplu nu tte intelegi de la o vreme daca sunteti prieteni vechi(asta mi s-a intamplat mie)inainte va impacati foarte bine unul din cei 2 sa dezvoltat mai repede si celalalt nu si personalitatile sau scgimbat si incep certurile. sper ca te-am ajutathappy

| Pierre_1139 a răspuns:

Buna.
De ce se pierd prietenii asa de usor? Buna intrebare
Oare de ce?
Probabil pentru ca,unul vrea mai mult, celalalt vrea mai putin.
Nu lupta pentru prietenie, prietenia este cea mai importanta.Prin ea iti manifesti prietenia, iubirea faca de prieten.Il ajuti la bine, dar si la rau.Nu esti prieten doar la bine.