| Dreams62 a întrebat:

Deci e o poveste lungă care vreau să mă sfătuiţi ce să fac pentru ca am numai 13 ani.Bla bla bla, locuiesc cu bunici dar cu toate şi mama sta in acelaşi oraş dar ma rog...Nu există seară in care sa plang inainte de culcare, adică fiecare işi doreste cate ceva de la mine.Ca de exemplu mama spune ca ma tampesc pe zi ce trece, bff meu zice ca nu's buna de nimica şi da va intrebati de ce mai e bff, pai faza e ca sincer am un suflet mare si niciodata nu sunt rea şi nu's cu fite sau cu chefuri.Adică toată lumea spune că sunt prea bleagă şi accept pe oricine.

6 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Asa eram si eu...dar acum nu mai sunt asa...m-am saturat sa fiu folosita si sa-mi fie condusa viata de altii.Mai riposteaza, dar am un sfat:NU TE MATURIZA! Ai abia 13 ani, sora mea era mai vesela pe la varsta aceea, dar s-a maturizat prea repede, iar acum e mai mereu tafnoasa, prea serioasa si realista.

Răspuns utilizator avertizat
| adelaadelaadela a răspuns:

Of... familia asta. esti cam sensibila si pui la suflet tot ce zic ei fara sa se gandeasca la cat rau iti fac... dar nu e nimic. nu esti singura prea buna.cam asa e in viata. cei nesuferiti o duc nemaipomenit, iar cei buni, chiar prea buni sufera.

| mihaela2808 a răspuns:

Incearca sa numai asuclti ce spune lumea.Incearca sa le rapsunzi pentru ca pe zi ce trece va fi mai rau.Fi indrazneata.

| SweetDreams a răspuns:

Maturizeaza-te!

| Dreams62 explică:

Allexa ce înseamnă la tine sa ma maturizez, să numai le dau o sansa tuturor? Adica ma gandesc cu groaza de ziua cand voi avea nevoie de ei sa-mi fie alaturi şi să nu ma creada o cotoroanţă.