| Niculae_Gaby_1980 a întrebat:

Deci eu am 17 ani și iubita mea are 16 ani. Părinții ei vor sa ne despartă de 4-5 luni de când suntem impreuna și tot bagă strâmbe și chestii și sa nu ne mai vedem deloc, dar ea vrea mult și eu la fel și părinții ei o bat nu-i da mâncate și chestii. Noi am făcut și sex și părinții ei au spus ca am violat-o eu și ca am manipulat-o, dar noi am făcut mereu ce am vrut amândoi, o iubesc am grija de ea mereu, ii iau mâncare o ajut la orice. Credeti ca legea poate intervine dacă ea ma iubeste mult și nu i-am făcut nimic?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mergeți împreună la protecția copilului. Dumneavoastră și prietena. Spuneți că o bate, o înfometează, reclamați la protecția copilului.
De asemenea, dacă are 16 ani, poate legal să aibă o relație, o căsnicie, nu întotdeauna cu acordul tutorilor, atât timp cât se dovedește că se poartă abuziv cu fata.
Dacă o iubești, luptă pentru relația voastră. Iar, chestia cu pedofilia, se explica dacă aveai 36 de ani. Așa, nici un judecător nu ar putea să te acuze de așa ceva. Iar, la un viol, rămân urme, dar la voi nu este cazul!
Succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii fetei fac plangere la politie si ti se pun in carca: seductie, corupere si viol, atunci poti face si puscarie, de la 3 la 10 ani.
Cum esti minor, poti intra in puscaria juvenila pana la 18 ani, cand te vor muta la cea de adulti.

| brokxy a răspuns:

Mintiti pe parintii ei si pe toata lumea ca v-ati despartit daca nu vei avea probleme cand o sa faci 18 ani. o sa te dea probabil pe mana politiei parintii ei.Cea mai buna solutie tineti totul in mare MARE secret pana ea are 18 ani si daca este dragoste asa mare si te iubeste fuge de la parintii ei si se muta cu tine. Cand ea are 18 nu mai au ce sa-ti faca

| PsyhoChild a răspuns:

In primul rand, de unde stiu parintii ca ati facut sex?
Daca parintii sunt dusi cu capul pot sa te bage in puscarie cand faci 18 ani la anul pentru pedofilie.

| Diegoxyz a răspuns:

In primul rand dacă ați făcut sex e ok, dar din punctul lor de vedere nu e bine pentru ca ei sunt mai "comunisti" laughing. Nu-i baga in seama si intalneste-te cu ea ori de câte ori vrei laughing