| anonim_4396 a întrebat:

Am 20 de ani iubita mea are 17, ne-am despărțit recent. Ea a decis asta pe motiv ca e doar un copil și nu știe ce vrea, a zis ca nu simte mereu sa fie lângă minelaughingin doi ani am trecut prin foarte multe amândoi. Am pierdut o sarcina…am plâns mult amândoi, am avut zic eu multe momente grele împreuna și cu toate astea parca nu mai exist deloc pentru ea. Pare foarte bine, postează pe Instagram, eu mor de dorul ei și ea se face ca nu mai exist. Ce sa fac va întreb…? Are rost sa-i scriu…oare ma iubește? Oare vrea pe altcineva, oare ii e greu? Pot sa o ajut…ce as putea face…sa-i scriu sau ce sa fac ca o iubesc de mor, nu văd viața fără ea…am pierdut un bebe, speram sa facem unu amândoi…pentru ea oare chiar nu mai contează, ce credeți?

9 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ce copil sa faceti, ca pana la urma si voi sunteti niste copii nu sunteti in stare sa mentineti o relatie si tu ai ganduri de a avea copii. Evident ca nu te iubeste pentru ca atunci cand iubesti pe cineva vrei sa fii langa el, nu sa ii dai papucii. Nu are sens sa ii scrii. Mergi mai departe.

| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ca un copil sa fie indecis si sa refuze o relatie cu un major. Cauta-ti o fata de varsta ta, ca sa fie mai coapata la minte!

Din pacate, cu copila asta nu poti face nimic, fiindca dragoste cu sila nu se poate si daca ea nu te mai vrea si nu te iubeste, tu nu ai ce face decat sa-i respecti dorinta si sa o lasi in pace.
Mai bine ca a pierdut copilasul, ca-i distrugeai viata si viitorul fetei asteia, macar asa este singura si libera, deci poate sa-si termine scoala, sa-si faca o cariera si apoi sa se apuce de casatorie si copilasi.

Cauta-ti o femei matura de varsta ta si nu mai umbla dupa minore, ca poti risca altercatii cu parintii fetei si cu Politia

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 17 ani e un copil inca si trebuie sa isi traiasca copilaria nu sa creasca alt copil.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are rost sa i scriu. Nu.
oare ma iubește? Nu.
o iubesc de mor. Adică îți trebuie, ai nevoie de ea. Adică te iubești pe tine și vrei să te satisfaci prin ea. Iubirea de obiect, a copilului care are nevoie de mamă să îl șteargă la fund. De aceea te-a părăsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi a scris recent sa ne impacam…acum ce sa mai fac ca deja ma simt aiurea dupa asa raspunsuri…sunt eu mai mare dar sunt tot copil la capitolu asta…plus ca mi as da viata pentru ea as accepta sa fie cu oricine daca ea e fericita eu sunt bine dar mi-a scris ca ii pare rau si ca ma iubeste

| ionur a răspuns:

Tu când plângi după ia.

ia plânge după tine într-un bwm cu altul.

~1997onur

| Ka0ru a răspuns:

Lasa copila in pace, libidinosule! Ai lasat o minora insarcinata si tot tu de dai ranit? Gaseste una de varsta ta si treci peste, bine ca s-a desteptat fata!

| VMarceline a răspuns:

Prefer sa nu discut despre relație. Doar gaseste ti una de varsta ta.